Kołobrzeg dla seniorów

Atrakcja

Nie ma wątpliwości co do tego, że Kołobrzeg dla seniorów to odpowiedni kierunek. Starsze osoby o wiele chętniej wybierają wypoczynek w kraju, a wybrzeże jest jednym z ich ulubionych miejsc. Możliwość dojazdu w zaledwie kilka godzin jest sporym atutem dla podróżujących seniorów. Zdecydowanie wolą oni wsiąść w pociąg lub autobus, aby po kilku godzinach być już na miejscu, niż spędzać długie godziny na lotnisku i w samolocie. Szerokie, piaszczyste plaże oraz unoszący się w powietrzu jod też robią swoje. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – mawiają nasi dziadkowie i babcie. I jest w tym wiele racji. Kołobrzeg to świetny kierunek na wczasy dla całych rodzin, również dla osób starszych i w podeszłym wieku.

Kołobrzeg dla seniorów – jod na zdrowie

Jeśli obierzesz za cel wakacyjnego wypoczynku polskie wybrzeże, weź pod uwagę malowniczy Kołobrzeg. Jest to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości, znana z licznych obiektów uzdrowiskowych. Tutejsze powietrze jest czyste, wolne od smogu, kurzu i alergenów. Unosi się w nim aerozol morski, pełen zbawiennych dla organizmu pierwiastków. Przede wszystkim jest to jod, ale składnikiem tego aerozolu są także brom oraz magnez. Wdychanie morskiego aerozolu działa na organizm niezwykle ożywczo. Oczyszcza układ oddechowy, wzmacnia naturalną odporność organizmu oraz poprawia jakość snu. Jod jest zbawiennym pierwiastkiem dla osób cierpiących na schorzenia tarczycy, choroby serca i układu krążenia. Pomaga także osobom chorującym na łuszczycę oraz narzekającym na nawracające bóle głowy. Czas zimowy jest również doskonały na prozdrowotne wyjazdy do Kołobrzegu.

Kołobrzeg na lepsze samopoczucie

Oderwanie się od codziennej rutyny jest dobre dla osób w każdym wieku. Czasem trzeba rzucić wszystko, spakować walizkę i „wsiąść do pociągu byle jakiego” – w tym przypadku, do Kołobrzegu. Zmiana otoczenia oraz planu dnia na pewno okażą się ożywcze. Aktywność fizyczna, w postaci codziennych spacerów wzdłuż morza, czy jazdy rowerem wzdłuż morza pozytywnie wpłynie na Twoją kondycję oraz samopoczucie. Już samo wspomnienie szumu fal, zapachu morskiej bryzy, czy dotyku piasku pod stopami działa kojąco, a co dopiero doświadczenie tego na własnej skórze!

Aktywny wypoczynek nad morzem dla seniorów

Osoby starsze mogą korzystać z szeregu dobrodziejstw, wynikających z pobytu nad polskim morzem. Kiedy pogoda dopisuje, warto wybrać się na spacer, popływać i powylegiwać się na plaży. Bardziej aktywni seniorzy mogą zdecydować się także na nordic walking albo przejażdżkę rowerową. Kiedy zaś pogoda nie będzie sprzyjać, możesz postawić na zwiedzanie miasta i okolic. Punktami wartymi odwiedzenia są m.in.: Bazylika Katedralna w Kołobrzegu, Muzeum Oręża Polskiego, czy Muzeum Bursztynu – wszystkie zostały opisane w naszej sekcji atrakcji i zabytków Kołobrzegu. Możesz także skorzystać z szerokiej oferty gabinetów wykonujących zabiegi SPA z użyciem lokalnych solanek i borowiny. Warto także udać się do miejscowych restauracji, aby spróbować regionalnej kuchni Pomorza.

Apartamenty Kołobrzeg dla seniorów

Jeśli myślisz o wczasach w Kołobrzegu, zaplanuj całość pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem. Zwłaszcza kwestii takiej jak nocleg nie warto pozostawiać przypadkowi – w Kołobrzegu wakacyjne pobyty są rezerwowane już wiosną. Zastanawiasz się zapewne, co wybrać: hotel, czy apartament? Obydwa te rozwiązania mają szereg zalet i wad, ale nasze apartamenty Kołobrzeg powinny przypaść do gustu seniorom, z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim kameralny apartament jest o wiele lepszym miejscem na wypoczynek nad morzem dla osób starszych niż zatłoczony hotel. Spokojna, rodzinna atmosfera na pewno spodoba się seniorom. Dodatkowo nasze apartamenty zlokalizowane są w zacisznej okolicy, z dala od centrum. Panujące wokół cisza i spokój pozwolą Ci się solidnie zregenerować.

Kołobrzeg dla seniorów – nie tylko na wczasy

OnHoliday apartamenty Kołobrzeg przyjmują gości cały rok. Jeśli zatem masz ochotę na pobyt nad morzem poza sezonem, możesz zatrzymać się u nas. Nasze apartamenty nad morzem są idealnym miejscem na kilkudniowy i dłuższy pobyt. Możesz przyjechać do nas solo, w parze lub z całą rodziną – w naszych obiektach znajdzie się miejsce dla grup 4-6 osób. W każdym budynku znajduje się winda, dzięki czemu nie musisz martwić się o wnoszenie bagażu. Kolejną kwestią jest wyposażenie apartamentów – we wszystkich znajdziesz gotowy do użytku aneks kuchenny, w którym przygotujesz swoje ulubione potrawy oraz poranną kawę. Kołobrzeg dla seniorów oferuje sporo atrakcji, z których możesz skorzystać niezależnie od pogody. Warto przyjechać tu, chociażby na dłuższy weekend, aby pooddychać czystym, nadmorskim powietrzem i przejść się na spacer wzdłuż morza.