Plaże Kołobrzegu: Czas na Bałtycki Relaks

Kołobrzeskie plaże są jednymi z najpiękniejszych w Polsce. W 2022 roku zostały wyróżnione przez magazyn Travelist, zajmując drugie miejsce w rankingu najpiękniejszych krajowych plaż. Autorzy rankingu wprost nazywają je dumą polskiego wybrzeża.

Miejscowe kąpieliska regularnie odznaczane są Błękitnymi Flagami, czyli wyróżnieniem dla najbardziej dostępnych, bezpiecznych i czystych plaż. W 2022 roku powiewały one na Plaży Zachodniej, kąpielisku Wschód „Bałtyk” oraz Wschód „Kamienny Szaniec”).

Nasze apartamenty są zlokalizowane blisko plaż – apartamenty na ulicy Tadeusza Kościuszki znajdują się zaledwie 400m od plaży zaraz za pasem zieleni, a najdalej położone to dystans nieco większy od 1000m.

W sezonie letnim kąpieliska znajdują się przy plażach: Centralnej, Zachodniej i Wschodniej.

Plaża Centralna

Plaża Centralna w Kołobrzegu ma długość około 400 metrów i szerokość dochodzącą do 90 metrów. Jej atutem jest łatwa dostępność – bez trudu do niej dotrzesz gdyż zlokalizowana jest przy molo, a w okolicy znajduje się mnóstwo kawiarni, restauracji i sklepików z pamiątkami.

Plaża Centralna jest zadbana i regularnie sprzątana. Latem kąpielisk strzegą ratownicy, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie. W najbliższym czasie plaża ma zostać objęta monitoringiem MOSiR – kamery będą zainstalowane w pasie od molo do kamiennego szańca. To znacząco poprawi bezpieczeństwo plażowiczów.

Plaża wschodnia

Plaża Wschodnia w okolicach dzielnicy Podczele cieszy się dużą popularnością ze względu na łatwy dostęp do latarni morskiej i promenady. Jest szeroka i niesamowicie malownicza.

Co więcej, to miejsce przyjazne dla naszych czworonożnych przyjaciół – psy można wyprowadzać na plażę od ostatniego zejścia na Podczelu, aż do granicy z Ustroniem Morskim.

Jeżeli szukasz balansu pomiędzy dostępnością atrakcji, a spokojem to idealnym wyborem będą nasze apartamenty zlokalizowane w dzielnicy Wschodniej.

Plaża Zachodnia

Plaża Zachodnia w Kołobrzegu, choć nieco węższa niż pozostałe i o długości około 200 metrów, oferuje swój niepowtarzalny urok. Jest to miejsce spokojniejsze, idealne dla tych, którzy pragną odpocząć od tłumów. Ogromnym atutem tej plaży jest jej czystość i dobry stan wody. Ta plaża to także miejsce przyjazne dla zwierząt – od ostatniego zejścia aż do granicy z Grzybowem znajduje się tu specjalnie wydzielony odcinek dla psów. Jeżeli jesteś szczególnie zainteresowany spokojnym wypoczynkiem wraz ze swoim psem na tej plaży, to nasz apartament Aqua Shell na ulicy muszelkowej będzie idealnym wyborem. Na dzielnicy Zachodniej jednak znacznie bliżej centrum miasta znajduje się nasz apartament Baltic Premium.