Kołobrzeg w obiektywie – Galeria zdjęć

Kołobrzeg słynie nie tylko z pięknych, zadbanych plaż. W centrum miasta, jak i poza nim, znajduje się ogrom atrakcji. Polecamy podziwianie ich zarówno w świetle dnia, jak i już po zmroku, ponieważ większość z nich jest efektownie podświetlona. Poniżej prezentujemy ujęcia latarni morskiej, molo, portu morskiego, ratusza, miejskich skwerów i parków oraz Muzeum Oręża Polskiego. Zapewniamy jednak, że fotografie nie oddają w pełni uroku tych miejsc – je po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy.

Kołobrzeska latarnia morska, znajdująca się przy wejściu do portu, to prawdziwa perełka na mapie kurortu. Ten wybudowany po drugiej wojnie światowej obiekt po dziś dzień pełni funkcję nawigacyjną – światło latarni, o zasięgu 29,6 km, wskazuje marynarzom drogę do bezpiecznej przystani. Otoczona fortecznymi zabudowaniami latarnia ma wysokość 26 metrów, a widok na pełne morze i port jest imponujący. Zachwyt po zmroku budzi podświetlenie latarni i szańca. Zarówno nasz apartament Baltic Premium w dzielnicy zachodniej jak i dowolny z dzielnicy uzdrowiskowej znajdują się w odległości niecałych 2km.

Ekopark Wschodni robi wrażenie nie tylko z lotu ptaka. Solne torfowiska, wraz z unikalną florą i fauną, są charakterystyczne dla tego położonego na pasie nadmorskim obszaru leśnego, który oddziela centrum miasta od osiedla Podczele. Jest to miejsce wprost stworzone do rodzinnych spacerów i wycieczek rowerowych. Na turystów czekają oznakowane szlaki rowerowe, a przez podmokłe obszary wiodą drewniane kładki. Nasze apartamenty z dzielnicy uzdrowiskowej są zlokalizowane na zachód od Ekoparku od strony miasta, a tym którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta nad morzem, możemy zaoferować naszą bogatą ofertę z Podczela, które znajduje się na wschód od Ekoparku.

Eksponaty należące do zbiorów Muzeum Oręża Polskiego oglądać można wewnątrz obiektu, jak i na zewnątrz. Wystawa ułożona jest chronologicznie i prezentuje dzieje oręża, począwszy od średniowiecza, po okres powojenny. Pozycja obowiązkowa dla fanów historii i militariów. Muzeum istnieje od 1963 roku, a jego siedziba mieści się w zabytkowej kamienicy kupieckiej. Z naszego apartamentu Baltic Premium potrzebujesz przejść niecałe 1.5km.

Port morski w Kołobrzegu położony jest u ujścia rzeki Parsęty do Morza Bałtyckiego. Z lotu ptaka widoczne są przystanie: handlowa i pasażerska, marina oraz przystań rybacka. Z obydwu stron osłonięty jest falochronami, o długości odpowiednio 452 m i 513 m, przy czym w sezonie możliwe jest wejście na wschodni. Z portu można wybrać się na rejs wycieczkowy po redzie kołobrzeskiej. Apartament Baltic Premium znajduje się tylko 200 metrów od portu – trudno o lepszą lokalizacje.

Widoczne już z oddali molo w Kołobrzegu jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych miasta. Kilka lat temu przeszło gruntowny remont – zainstalowano wówczas iluminację świetlną. Jest to dobre miejsce na sesję zdjęciową, poranną kawę z widokiem na morze, czy też wieczorny spacer. Dzięki zmieniającemu kolory podświetleniu zachwyca również po zmroku.

Ratusz w Kołobrzegu, jako klasyczny przykład budowli w stylu neogotyckim, już na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl średniowieczny zamek obronny. Położony w sercu starego miasta, stanowi unikalną wizytówkę Kołobrzegu. Wewnątrz mieszczą się m.in. Informacja Turystyczna, Galeria Sztuki Współczesne i Urząd Stanu Cywilnego. W podziemiach znajduje się muzeum historii miasta.

Miejscowe parki i skwery, w tym np. Skwer Pionierów czy Plac 18 marca, stanowią oazę dla turystów znużonych upałem. Spacer urokliwymi alejkami, odpoczynek na ławeczce, a po zmroku podziwianie podświetlanych fontann to tylko niektóre możliwości spędzania czasu w tych tętniących zieloną zakątkach. Na zdjęciach widoczne są fontanny Szczęki Prezydenta oraz Fontanna Dmuchawiec.