Jak dojechać do Kołobrzegu z różnych części Polski?

Atrakcja

Planujesz urlop nad polskim morzem? A może pobyt w sanatorium? Czy zatem wiesz już, jak dojechać do Kołobrzegu? Podpowiadamy, że do wyboru masz dojazd własnym transportem, autobusem lub pociągiem. Niestety na miejscu nie ma czynnego lotniska, więc lot nie wchodzi w grę. Tak czy inaczej, z większych polskich miast możesz dotrzeć do Kołobrzegu wygodnie i stosunkowo szybko. Przyjrzyj się wszystkim dostępnym możliwościom i wybierz najwygodniejsze dla Ciebie rozwiązanie. Wiemy, że może nie być to łatwe, ale jeden wybór masz już najprawdopodobniej z głowy. Skoro jesteś na naszym blogu, najpewniej wiesz, że najlepszym wyborem będzie wynajęcie apartamentów OnHoliday w Kołobrzegu.

Jak dojechać do Kołobrzegu pociągiem?

Do Kołobrzegu bez problemu dojedziemy pociągiem z kilku największych miast Polski. Zróbmy zatem szybki przegląd połączeń z pięciu największych miast w naszym kraju. Zacznijmy od tego, jak dostać się pociągiem do Kołobrzegu z Warszawy. Na szczęście dla podróżujących koleją, na tej trasie dostępne jest bezpośrednie połączenie. Pociągiem PKP Intercity pokonamy dystans 550 kilometrów w czasie niecałych 8 godzin. Z kolei szybki i nowoczesny pociąg pendolino z Warszawy do Kołobrzegu dociera w ciągu nieco ponad 5 godzin. Mieszkańcy Krakowa także dotrą do Kołobrzegu bez konieczności przesiadania się po drodze. Bezpośredni pociąg TLK pokonuje tę trasę w niemal 10 godzin. Pociąg pendolino z Krakowa do Kołobrzegu jedzie niecałe 8 godzin, pokonując odległość 861 kilometrów.

Dość daleko do Kołobrzegu mają mieszkańcy Wrocławia, jednak i stamtąd odjeżdżają bezpośrednie pociągi w kierunku wybrzeża. Podróż pociągiem PKP Intercity ze stolicy Dolnego Śląska do Kołobrzegu zajmuje około 5 i pół godziny. Z Łodzi dojedziemy do Kołobrzegu bez przesiadek ze stacji Łódź Widzew. Pokonanie tej trasy pociągiem PKP Intercity zabiera jednak prawie 9 godzin. Stosunkowo łatwy i szybki jest dojazd pociągiem do Kołobrzegu z Poznania. Na tej relacji kursuje bezpośrednie połączenie. Czas przejazdu to około 3 i pół godziny.

Pociągiem do Kołobrzegu z innych miejscowości

A jak dostać się do najpopularniejszego nadmorskiego kurortu nad Bałtykiem z innych nadmorskich miejscowości? Ze Szczecina do Kołobrzegu dostępne jest połączenie regionalne. Czas przejazdu na dystansie 141 kilometrów wynosi niespełna 2 i pół godziny. Czy dostaniemy się bezpośrednim połączeniem z Trójmiasta do Kołobrzegu? Jak najbardziej, z dworca głównego w Gdańsku wyrusza bezpośredni pociąg PKP Intercity, który jest na miejscu w 4 godziny.

Być może zastanawiasz się, co by się stało, gdyby przyszło Ci do głowy zamienić urlop w stolicy polskich gór na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim. W tej sytuacji niestety będziesz zdany na połączenia z przesiadkami. Najkorzystniej jest z Zakopanego dojechać do Krakowa i tam przesiąść się w pociąg do Kołobrzegu. Taka podróż zabierze Ci niestety większą część dnia.

Jak dojechać do Kołobrzegu samochodem?

Teraz sprawdźmy, jak dostać się do Kołobrzegu własnym transportem. Tym razem znów zaczniemy od relacji Warszawa-Kołobrzeg. Jeśli wybierzesz trasę przez autostradę A1, do pokonania będziesz mieć 558 kilometrów. Ten dystans pokonasz szacunkowo w czasie niecałych 7 godzin. Nieco większy dystans pokonasz, wybierając trasę przez autostradę A2. Tutaj do przebycia będziesz mieć 680 kilometrów. Jednak z uwagi na warunki drogowe prawdopodobnie przejedziesz ją również w ciągu niespełna 7 godzin.

Jeśli planujesz zacząć podróż w Krakowie, do przejechania będziesz mieć prawie 800 kilometrów. Tutaj jedną z korzystniejszych opcji będzie jechanie autostradą A4. Dystans 800 kilometrów pokonasz w mniej więcej 8 godzin ciągłej jazdy. Z kolei z Wrocławia do Kołobrzegu najlepiej jechać drogą ekspresową S3. Odległość około 500 kilometrów pokonasz w czasie 5 godzin jazdy. Z Łodzi do Kołobrzegu możesz dojechać, wybierając trasę przez autostradę A1 – będzie to najkrótsza droga. Będziesz jechać nieco krócej, decydując się na trasę wiodącą przez autostradę A2, a następnie drogą ekspresową S3, jednak tutaj odległość do pokonania będzie większa. Najbliżej autem do Kołobrzegu będą mieli mieszkańcy Poznania. W ich przypadku podróż zajmie maksymalnie 4 godziny. Po przyjeździe pomyśl o bezpiecznym parkingu, a do parkowania w samym Kołobrzegu pomocny będzie nasz przewodnik po parkingach.

Autobusy do Kołobrzegu

Skoro wiesz już, jak dojechać do Kołobrzegu samochodem i pociągiem, przyjrzyjmy się ostatniej z dostępnych opcji. Będzie to jedno z tańszych rozwiązań, jednak transport autokarem zajmie najwięcej czasu. Autobusy do Kołobrzegu odjeżdżają z kilku największych miast w Polsce. W ten sposób można dojechać nad morze z Katowic, Krakowa, Poznania, czy Warszawy. Dworzec autobusowy w Kołobrzegu znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Dlatego też wybierając ten rodzaj transportu, nie musisz obawiać się, że trudno będzie Ci trafić do miejsca zapewniającego Ci nocleg.

Całoroczne apartamenty nad Morzem Bałtyckim

Jeśli komfort pobytu nad morzem jest dla Ciebie tak samo ważny, jak komfort podróży, nie zwlekaj, i od razu zdecyduj się na wynajem apartamentu OnHoliday. W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne i wygodne mieszkania do wynajęcia nad morzem na krótsze i dłuższe terminy. Wiesz już, jak dojechać do Kołobrzegu, i gdzie zarezerwować nocleg w Kołobrzegu – nie pozostaje nam zatem nic innego, jak czekać na Twój przyjazd.