Kołobrzeg, miasto o wyjątkowej historii

Atrakcja

Wypoczynek w Kołobrzegu

 

Wypoczynek w Kołobrzegu? dlaczego nie?… Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego zachwyca o każdej porze roku. Znajdziecie na nim wiele urokliwych klifów oraz piękne miejscowości, które znajdują się przy morzu i z morzem związały swoją historię. Wśród nich jest również Kołobrzeg, który wiele osób uznaje za prawdziwą perełkę polskiego wybrzeża. Dlaczego warto go odwiedzić?

 

Kołobrzeg – miasto o wyjątkowej historii

 

Kołobrzeg to średniej wielkości miejscowość, która leży na zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Populacja miasta wynosi około 45 tysięcy mieszkańców, jednak liczba ta znacznie wzrasta w sezonie urlopowym. Miasto to uwielbiają zarówno polscy oraz zagraniczni turyści, głównie z Niemiec. Poniekąd wiąże się to z niemiecką historią miasta, dlatego nie sposób od tego uciec. Kołobrzeg to prawdziwa mozaika pięknych krajobrazów oraz zabytków, choć miasto bardzo ucierpiało w trakcie zmagań wojennych podczas II wojny światowej.     O wyjątkowej historii miasta możecie poczytać na tablicach edukacyjnych, dlatego warto na spokojnie zwiedzać jego zakątki. Wśród najważniejszych zabytków Kołobrzegu warto wymienić Plac Ratuszowy oraz Bazylikę pw Najświętszej Maryi Panny. Pasjonaci historii mogą również odwiedzić Muzeum Oręża Polskiego, które zachwyca swoimi zbiorami. Kołobrzeg i jego historia wiążą się z morzem, dlatego warto odwiedzić również zabytkową latarnie morską, która pilnuje wejścia do portu. Przy porcie znajduje się również Skansen Morski, również warto zobaczenia. Kołobrzeg to jednak zdecydowanie więcej niż tylko same zabytki.

 

Piękne plaże i aktywny wypoczynek w nadmorskich apartamentach w Kołobrzegu     Kołobrzeg to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. Miasto leży na przepięknym pasie piaszczystych nadbałtyckich plaż. Wzdłuż nich znajdziecie nadmorski bulwar z restauracjami i straganami z pamiątkami, przy których warto na chwilę przystanąć. W mieście znajdziecie również długie trasy rowerowe, na których można spędzić całe dnie. Do głównych atrakcji Kołobrzegu należy również betonowe molo, dzięki któremu możecie wejść trochę w morze. Fani morskich przygód mogą wybrać jeden z wielu rejsów wzdłuż kołobrzeskiego wybrzeża.     Poza kąpielami słonecznymi i morskimi, turyści znajdą również spokojne parki i place zabaw dla dzieci. Wschodnie granica miasta wyznacza Ekopark Wschodni, który jest unikatowym w skali świata ekosystemem.

 

Ze względu na to, warto go odwiedzić. Ponadto w mieście możecie pospacerować w wielu parkach, w tym przede wszystkim w nadmorskim parku im. Stefana Żeromskiego. Na uwagę zasługują również park Teatralny, park 18 marca oraz park im. Aleksandra Fredry. Kołobrzeg to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Dedykowany jest zarówno całym rodzinom oraz indywidualnym turystom.