Atrakcje w Kołobrzegu

Nasze apartamenty znajdują się w pięknie położonym Kołobrzegu w odległości zaledwie kilkuset metrów od piaszczystych plaż. Miasto to oferuje swoim gościom masę atrakcji, które przypadną do gustu zarówno plażowiczom, miłośnikom muzeów oraz fanom aktywnego wypoczynku. Kołobrzeg to miejsce, w którym postawisz na regenerację! Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Port morski – w Kołobrzegu znajduje się również dobrze prosperujący port morski, w którego skład wchodzi pięć basenów. Port chroniony jest przez dwa falochrony. Falochron udostępniony jest do zwiedzania i jest to kolejna ścieżka spacerowa, którą warto się przejść, wchodząc w głąb morza. W ramach portu można również spacerować po nowoczesnym basenie jachtowym. Dodatkowym atutem Kołobrzegu jest możliwość wybrania się stąd na morską wycieczkę na Bornholm.

Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg
Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg

Ratusz miejski – kolejny zabytek na planie miasta Kołobrzeg. Ratusz z pozoru wygląda bardziej jak warowny zamek niż siedziba miejskich władz w XXI wieku, co dodatkowo podnosi jego atrakcyjność.

Plaża – Kołobrzeg może poszczycić się jednymi z najpiękniejszych plaż w Polsce. Są one szerokie i piaszczyste, a delikatne zejście do morza przypadnie do gustu każdemu fanowi wypoczynku nad wodą. W pobliżu plaż znajduje się pełna infrastruktura oraz liczne restauracja i sklepy, dzięki czemu niczego Wam nie zabraknie.

Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg
Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg

Molo w Kołobrzegu – to jedno z miejsc spacerowych, które uwielbiają zarówno turyści oraz lokalni mieszkańcy. Żelbetowe molo swoje otwarcie miało w 1971 roku,a kilka lat temu zostało całkowicie odnowione. Obecna konstrukcja to bardzo nowoczesny i estetycznie wykonany projekt, a na końcu pomostu można skorzystać z oferty restauracji. To miejsce, które warto odwiedzić, będąc w Kołobrzegu.

Ukryta kraina – w pobliżu portu, dosłownie 100 metrów od wspomnianej już latarni morskiej, znajduje się świetna atrakcja dla dzieci. Ukryta kraina to świat magii i bajkowych postaci, w którym nasze dzieci na pewno nie będą się nudzić.

Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg
Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg

Muzeum Orężą Polskiego – fani muzealnych wycieczek również nie będą zawiedzeni. W niedalekiej odległości od portu i plaży znajduje się muzeum, w którym można zapoznać się z dziejami broni, która wykorzystywana była w historii przez polskie wojsko. Ponadto wiele eksponatów pochodzi również z innych części Europy, a kołobrzeskie Muzeum Oręża Polskiego posiada największą kolekcję mundurów w Polsce.

Wycieczka statkiem – Kołobrzeg oferuje nam również wiele okazji do wycieczek statkiem. Krótkie wycieczki po Bałtyku w niedalekiej odległości od brzegu to popularna atrakcja wśród turystów, którzy mogą skorzystać z charakterystycznych dla miasta statków wikingów oraz innych obiektów pływających.

Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg
Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg
Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg

Ekopark Wschodni – to park ekologiczny, który znajduje się w Trzebiatowsko-Kołobrzeskim Pasie Nadmorskim. Znajduje się w nim niecka torfowisk słonawych o nazwie “Solne Bagno”. To doskonałe miejsce na spacer oraz do obserwacji licznych gatunków ptaków europejskich.

Latarnia Morska – u wejściu do portu znajduje się piękna latarnia morska, która ustawiona jest na kopcu. Latarnia wygląda znakomicie o każdej porze roku i jest dostępna do zwiedzania. Z góry latarni rozciąga się piękny widok na port, morze Bałtyckie oraz Kołobrzeg. Wysokość latarni to 26 metrów.

Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg
Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg

Katedra – to miejsce, gdzie odwiedzający Kołobrzeg mogą zobaczyć ocalałe po II wojnie światowej zabytki oraz obrazy sakralne. Katedra to doskonałe miejsce na chwilę refleksji i odpoczynku po intensywnym dniu. W katedrze znajduje się również udostępniona do zwiedzania wieża kościelna, z której mamy znakomity widok na malowniczą panoramę miasta.

Pomnik Sanitariuszki – w 1980 roku w Kołobrzegu odsłonięto Pomnik Sanitariuszki, który wykonany został z brązu. To hołd oddany kobietom, które walczyły w polskich siłach zbrojnych podczas II wojny światowej, w tym między innymi w trudnych walkach o Kołobrzeg.

Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg
Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg

Bindaż kołobrzeski – to unikalny projekt architektury parku kołobrzeskiego, w którym drzewa tworzą wyjątkową aleję spacerową oraz podtrzymywane są przez zaprojektowane do tego kratownice. Bindaż prowadzi bezpośrednio do portu kołobrzeskiego i jest uznany za pomnik przyrody. Warto się nim przejść.

Bulwar i Pomnik Zaślubin Polski z Morzem – wzdłuż piaszczystej plaży Kołobrzegu znajduje się szeroki bulwar, który doskonale nadaje się na codzienne spacery. Bulwar dostosowany jest również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Spacerując po bulwarze można również zatrzymać się przy Pomniku Zaślubin Polski z Morzem, który ma przypominać o momencie, w którym Polacy odzyskali dostęp do Bałtyku i dokonały się symboliczne zaślubiny. Pomnik znajduje się również bardzo blisko molo.

Atrakcje w okolicy - Kołobrzeg

Miasto Myszy – jedna z atrakcji Kołobrzegu, która jest bardzo popularna wśród gości. Możecie zobaczyć prawdziwe miasteczko myszy, w którym żyje ich około 500. To atrakcja zarówno dla najmłodszych gości Kołobrzegu oraz tych starszych, którzy mogą poznać zwyczaje oraz inteligencję tych gryzoni.

Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Zarezerwuj
Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Kołobrzeg