Gdzie parkować w Kołobrzegu – przegląd parkingów

Atrakcja

Kołobrzeg od lat jest najpopularniejszym kierunkiem na urlop nad Bałtykiem. Co roku w wakacje odwiedza je ponad 150 tysięcy osób. Chętnych do spędzania czasu nad morzem nie brakuje także poza sezonem. Ci, którzy przyjeżdżają własnym samochodem, muszą wiedzieć, gdzie parkować w Kołobrzegu. Na szczęście miasto jest bardzo dobrze przygotowane na napływ turystów. Oczywiście część z nich przyjeżdża pociągami lub autobusami, ale zdecydowaną większość stanowią osoby korzystające z własnego środka transport. Jeśli planujesz pobyt w apartamentach nad polskim morzem w najbliższych miesiącach, koniecznie dowiedz się, gdzie możesz parkować w Kołobrzegu.

Poniżej znajdziesz między innymi informacje, gdzie znajdują się strefy płatnego parkowania, parkingi strzeżone i bezpłatne.

Komfort odpoczynku w apartamentach OnHoliday

Zapewniamy świetne ceny, doskonałe wyposażenie i bardzo wysokie oceny od gości, nawet 9.8/10 na serwisie booking.com. Zarezerwuj swój nocleg już teraz.

Płatne parkingi w Kołobrzegu – Śródmieście i Port, dostępny abonament parkingowy

W strefach A i B oraz na parkingu przy kompleksie Milenium, opłaty obowiązują w okresie od 1 maja do 30 września, w godzinach od 09:00 do 21:00 oraz od 1 października do 30 kwietnia w godzinach od 09:00 do 18:00, od poniedziałku do soboty. Parkowanie jest bezpłatne w tych lokalizacjach, w niedziele i święta. Po zakupie biletu w parkomacie w strefie Śródmieście lub Port można go wykorzystać, zgodnie z terminem ważności, w jednej i drugiej strefie. Z pewnością, planując dłuższy pobyt i nocleg w Kołobrzegu, warto wykupić abonament parkingowy.

Gdzie parkować w Kołobrzegu – płatne parkingi

Niemałą opłatę należy uiścić, zostawiając auto na parkingu Portowym przy ul. Towarowej. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie atrakcji turystycznych takich jak Ukryta Kraina oraz Miasto Myszy. Opłaty czekają także kierowców, którzy będą chcieli zaparkować przy Miasteczku Rodzinnym, a więc na parkingu Marina Solna. Warto zaznaczyć, że parking Marina Solna, w okresie od maja do września, jest płatny przez 7 dni w tygodniu. Podczas gdy, w okresie od października do kwietnia opłaty obowiązują wyłącznie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 09:00 do 18:00.

Co więcej, jeśli wybierasz się na urlop i wypoczynek w apartamentach w Kołobrzegu, musisz wiedzieć że parkowanie jest płatne 24/7 przez cały rok, w lokalizacjach takich jak: parking płatny Solna, Mazowiecka Park, Nadmorskie Tarasy, Unii Lubelskiej, Amfiteatr oraz Kasprowicza. Strefami płatnego parkowania oraz wybranymi płatnymi parkingami administruje Komunikacja Miejska. Ze względu na sezonowość opłat, warto sprawdzać aktualizacje na ich stronie internetowej.

Strzeżone parkingi w Kołobrzegu – zabezpiecz się przed ewentualną kradzieżą

Lista strzeżonych parkingów w Kołobrzegu jest bardzo długa. Strzeżone miejsca postojowe znajdziesz w takich lokalizacjach jak: ul. Wojska Polskiego, ul. Borzymowskiego, ul. Chodkiewicza, ul. Fredry, ul. Kamienna, ul. Kasprowicza, ul. Kołłątaja, ul. Konopnickiej, ul. Kościuszki, ul. Łopuskiego, ul. Portowa, ul. Radomska, ul. Sikorskiego, ul. Spacerowa, ul. Tarnowskiego, ul. Waryńskiego, ul. Zdrojowa, ul. Zygmuntowska.

Gdzie parkować w Kołobrzegu autobusy turystyczne?

Parkingi dla autobusów turystycznych znajdują się w kilku lokalizacjach. Na przykład, ogólnodostępne parkingi dla autobusów znajdują się: obok Amfiteatru, przy ulicy Fredry, oraz przy ulicy Bałtyckiej. Parkingi płatne, kierowcy autobusów turystycznych znajdą przy ulicach: Kamiennej (przy bazie PKS, oraz pomiędzy ulicami Portową i Spacerową), Zygmuntowskiej i Fredry. Miejsca postojowe znajdują się przy parkingu na ulicy 4 Dywizji Wojska Polskiego, natomiast miejsca postojowe do 15 minut – przy ul. Rzecznej.

Gdzie parkować w Kołobrzegu bez żadnych opłat?

W mieście funkcjonują także bezpłatne parkingi, a jednym z nich jest Parking Miejski znajdujący się naprzeciw Stadionu. W pieszej odległości znajdują się port i latarnia morska. Miejsc do parkowania nie jest wiele, dlatego zwłaszcza w sezonie zdarza się że trzeba na nie trochę poczekać. Nie trzeba płacić także za parkowanie na parkingu Albatros przy ul. Koszalińskiej. Wolne miejsca do bezpłatnego zaparkowania można znaleźć także w Centrum Przesiadkowym Bałtycka. Według turystów jest to dobra baza wypadowa na zwiedzanie Kołobrzegu.

Bezpłatny parking przy apartamentach OnHoliday

Jeśli wybierzesz nasze apartamenty w Kołobrzegu na wynajem na nadchodzące wakacje, to nie musisz obawiać się o miejsce parkingowe. W niektórych lokalizacjach oferujemy bezpłatne miejsca parkingowe dla naszych gości. Jeśli zależy Ci na takim udogodnieniu, wybierz nasze apartamenty przy ul. Poleskiej na Podczelu lub ul. Gen. Maczka. W innych lokalizacjach miejsca parkingowe są dodatkowo płatne. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości co do tego, gdzie parkować w Kołobrzegu.

Apartamenty OnHoliday w Kołobrzegu

Idealna baza noclegowa na rodzinne wyjazdy do Kołobrzegu. Świetna cena – już od 180 zł za dobę, doskonałe wyposażenie. Sprawdź co mamy do zaoferowania!