Majówka nad morzem – długi weekend spędź w Kołobrzegu!

Atrakcja

Już zaledwie miesiąc dzieli nas od pierwszego dnia wiosny. Łagodniejsze temperatury i coraz dłuższe dni zachęcają do codziennych spacerów. W dłuższej perspektywie powoli rozważamy już wyjazdy, w tym na długi weekend majowy. Majówka nad morzem, czy w górach? Takie pytanie stawiają sobie entuzjaści wypoczynku w kraju. Jesteśmy zdania, że pełnia wiosny to idealny czas, żeby skorzystać z uroków polskiego wybrzeżaWeekend majowy nad morzem spodoba się osobom w każdym wieku, w tym rodzinom z dziećmi i seniorom. Zapraszamy na długi weekend do malowniczego Kołobrzegu, słynącego z pięknych, piaszczystych plaż i świeżego powietrza.

 

Jeśli majówka nad morzem to… Kołobrzeg

 

W Kołobrzegu i okolicach atrakcji nie brakuje. Na kąpiel w majówkę być może będzie jeszcze za wcześnie, ale wylegiwanie się na plaży jak najbardziej wchodzi w grę. Możesz zabrać ze sobą ulubioną książkę i odpoczywać w leżaku, przy okazji wdychając świeże, przepełnione jodem powietrze. Lekka morska bryza i szum fal na pewno pomogą Ci w pełni się zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach.

 

Jeśli jednak samo odpoczywanie na plaży to dla Ciebie za mało, możesz wybrać się na spacer lub rower. Wiosną zlokalizowane w mieście parki i lasy rozkwitają pełnią kolorów. Warto udać się, chociażby do zabytkowego Parku im. Stefana Żeromskiego w Dzielnicy Uzdrowiskowej Kołobrzegu. Park podzielony jest na dwie części – park przy Pomniku Zaślubin z Morzem oraz park nadmorski (zdrojowy). Spacerując bulwarem Jana Szymańskiego, przejdziesz od latarni morskiej do mola spacerowego. W parku znajduje się modernistyczna budowla – Pomnik Zaślubin z Morzem. Są tam też korty tenisowe, ścieżka ruchowa oraz kawiarnia.

 

Na spacer lub rower do Ekoparku Wschodniego

 

Pieszo lub na rowerze warto wybrać się także do miejscowego lasu, nazywanego Ekoparkiem Wschodnim. Jest to obszar o wyjątkowych walorach krajobrazowych, chroniący unikatowe siedliska roślin oraz zwierząt. Szczególnie wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, warto wybrać się tam z rodziną. Przez park wiedzie trasa rowerowo-spacerowa, będąca jednocześnie odcinkiem Międzynarodowego Szlaku NadmorskiegoEkopark Wschodni to idealne miejsce na eksplorację pieszą lub rowerową dla miłośników odpoczynku na łonie natury.

 

Majówka nad morzem to nie tylko plaża, czyli rodzinne zwiedzanie Kołobrzegu

 

Weekend majowy nad morzem warto spędzić aktywnie. Miasto ma do zaoferowania znacznie więcej niż plażę, latarnię morską i molo. Dlatego będąc w Kołobrzegu, warto ruszyć szlakiem tutejszych zabytków. Wartym uwagi jest miejscowy ratusz, Budynek wybudowano w stylu neogotyckim. Powstał on w latach 1829-1832, w miejsce średniowiecznego ratusza, zburzonego na początku XIX wieku w trakcie oblężenia miasta. Budynek, zbudowany według projektu Karla Friedricha Schinkela przypomina swoim wyglądem średniowieczny zamek. Warto dodać, że jest to już trzeci kołobrzeski ratusz. Na szczęście budynek nie ucierpiał w trakcie bitwy o Kołobrzeg w 1945 roku.

 

Nie lada gratkę dla miłośników zabytkowej architektury stanowić będzie wizyta w Bazylice Mariackiej. Jej budowa rozpoczęła się około 1300 roku, a ostateczny wygląd ukształtował się w XV wieku. Godna uwagi jest także Baszta Prochowa, która stanowiła element murów obronnych twierdzy Kołobrzeg w średniowieczu. W trakcie wycieczki po zabytkowym Kołobrzegu warto odwiedzić również Muzeum Oręża Polskiego, które mieści się w budynku Pałacu Braunschweigów z początków XIX wieku.

 

Komfortowe apartamenty w Kołobrzegu

 

Gwarantem udanego wypoczynku nad morzem w okresie długiego weekendu majowego będzie nocleg w nowocześnie urządzonym apartamencie. On Holiday apartamenty w Kołobrzegu to miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi oraz osobom z niepełnosprawnościami. Dołożymy wszelkich starań, abyś noclegi Kołobrzeg podczas majówki 2022 zapamiętał jak najlepiej. Spokojna okolica i estetyczne, urządzone z dbałością o najmniejszy detal wnętrza, umilą każdy pobyt w trakcie wypoczynku nad Bałtykiem. Wiemy, jak dużą rolę odgrywa miejsce, w którym zatrzymujesz się na rodzinny wypoczynek – to nie tylko noclegi Kołobrzeg, ale także wspólny czas, spędzany na przykład przy porannej kawie. W naszym portfolio znajdziesz Kołobrzeg apartamenty blisko morza z licznymi udogodnieniami, w zależności od wybranej lokalizacji. Po nocnym wypoczynku w On Holiday apartamenty w Kołobrzegu z całą pewnością nabierzesz sił na dalsze zwiedzanie i aktywny wypoczynek. Zaplanuj rodzinną majówka nad morzem już teraz. Pamiętaj, że w On Holiday apartamenty nadal możesz wykorzystać swój bon turystyczny.