Linia kolejowa do Świeradowa-Zdroju

Atrakcja

Linia kolejowa do Świeradowa-Zdroju – ważna dla regionu

 

Długo oczekiwana linia kolejowa do Świeradowa-Zdroju powstanie jeszcze w tym roku. Ku uciesze mieszkańców oraz turystów na święta Bożego Narodzenia dojechać będzie można pociągiem w Góry Izerskie. To pierwsza taka inwestycja w regionie jeleniogórskim, której dowodzi samorząd województwa we współpracy z samorządami lokalnymi. Przejęta od kolei państwowych linia łączy Świeradów-Zdrój z Gryfowem i od niemal ćwierć wieku była nieczynna.

Ułatwienie dla mieszkańców, przedsiębiorców i turystów

 

Z powstającej inwestycji cieszą się nie tylko mieszkańcy i turyści, ale też właściciele kurortów i ośrodków uzdrowiskowych. Także przedsiębiorcy twierdzą, że linia kolejowa do Świeradowa-Zdroju będzie dla wszystkich otwarciem okna na świat. Z pewnością uruchomienie tego 16-kilometrowego odcinka trasy okaże się strzałem w dziesiątkę nie tylko ze względu na rozwój gospodarczy i większą mobilność. Niezaprzeczalną atrakcję stanowić będą także zachwycające krajobrazy. Linia kolejowa do Świeradowa-Zdroju ucieszy również turystów z Niemiec. Ułatwi ona dojazd do kurortu zwłaszcza osobom starszym, które na ogół mają trudności z przemieszczaniem. Pociąg to bowiem duża wygoda i komfort podróży – zwłaszcza jeśli dojeżdżamy dokładnie do miejsca docelowego.

Rewitalizacja pełną parą!

Realizacja inwestycji przebiega bardzo sprawnie. Zaledwie rok temu będącą w ruinie linię kolejową porastała gęstwina, a dziś można tam już zaobserwować pierwsze kilometry powstającego torowiska. Rewitalizacja Kolei Izerskiej wymaga nakładów finansowych rzędu 25 milionów złotych. Warto wspomnieć, że samorząd województwa dolnośląskiego wszedł także w posiadanie nieczynnej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza. Na trasie tej także ruszyły już prace związane z rozbiórką starych torów.

 

Linia kolejowa do Świeradowa-Zdroju – region otwiera się na świat

 

Linia kolejowa do Świeradowa-Zdroju z pewnością będzie w stanie usprawnić rozwój turystyki w tym regionie. To miasto uzdrowiskowe znajduje się w niewielkiej odległości od gór Izerskich i jest miejscem atrakcyjnym z perspektywy każdej grupy wiekowej turystów. Do miejsc, które warto zapisać na liście must-see, zaliczają się z pewnością Park Zdrojowy, wieża widowiskowa Sky-Walk czy wyciąg narciarski.

Niebawem zostaną także oddane do użytku nasze komfortowe apartamenty w Świeradowie-Zdroju. Świetnie będą czuli się tutaj zarówno samotnicy, szukający wytchnienia od ferworu codziennych obowiązków, jak i grupy znajomych czy rodziny z dziećmi. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie.