Kołobrzeg i okolice – atrakcje dla dzieci

Atrakcja

Po majówce oczywiście zastanawiasz się, gdzie wyjechać na dłuższy urlop z rodziną. Kilka dni odpoczynku zapewnia przyjemne odświeżenie i daje motywację na kolejne tygodnie wytężonej pracy, ale dwutygodniowy urlop to czas, w którym możesz się kompletnie zregenerować i naładować baterie na dłużej. Kołobrzeg i okolice to najlepszy wybór, jeśli chodzi o rodzinne wczasy w Polsce, o czym świadczy wybór setek tysięcy turystów. Pod względem liczby noclegów rezerwowanych w okresie wakacji, miasto corocznie wyprzedza takie kierunki jak Gdańsk czy Mielno.

 

Kołobrzeg i okolice – dlaczego warto zabrać tam rodzinę?

 

Znana i lubiana miejscowość uzdrowiskowa nad Bałtykiem to doskonały kierunek na wczasy z dziećmi. Pobyt nad morzem ma wiele zalet. Przede wszystkim jest czasem, który można wypełnić wieloma ciekawymi aktywnościami. Wspólne pływanie, uprawianie sportów wodnych, wylegiwanie się na plaży oraz spacery po molo to tylko niektóre z nich. W Kołobrzegu nie brakuje dobrze utrzymanych i oznaczonych ścieżek pieszych i rowerowych. Wiele apartamentów nad morzem oferuje wypożyczanie rowerów w trakcie pobytu. W Kołobrzegu dostępne są także rowery miejskie. Aktywność na świeżym powietrzu i kontakt z naturą wpływają zbawiennie na kondycję i zdrowie psychiczne. Dzieciaki wreszcie znajdą okazję do tego, aby oderwać się od ekranów smartfonów.

 

A może w rejs?

 

Inną atrakcją, która spodoba się dzieciom, tym starszym, jak i młodszym, jest rejs wycieczkowy po Bałtyku. Morskie wyprawy organizują Kołobrzeska Żegluga Pasażerka oraz liczni przewoźnicy prywatni. W ich ofercie znaleźć można wycieczki krajowe oraz międzynarodowe. Szczególnie interesujące dla dzieci i młodzieży będą niewątpliwie wyprawy stylizowanymi statkami – Pirat i Viking, a także rejs wojennym Okrętem Torpedowym.

 

Kołobrzeg i okolice —  atrakcje dla najmłodszych

 

Bez wątpienia ciekawym punktem na mapie Kołobrzegu jest tamtejsze Oceanarium, gromadzące setki okazów europejskich, jak i egzotycznych stworzeń morskich. Przekraczając mury Oceanarium, najmłodsi na własne oczy mogą ujrzeć kolorowe ryby, przypominające te z bajkowych opowieści. Należą do nich m.in. błazenki, skrzydlice, rogatnice oraz nadymki. Odważni mogą spotkać się niemal oko w oko z tak niebezpiecznymi zwierzętami jak rekiny czy płaszczki. Wizyta w Oceanarium najprawdopodobniej zapadnie w pamięć całej rodzinie. Atrakcja zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta i czynna codziennie.

 

Ponadto najmłodszych zainteresuje Piracka Przygoda, nietypowa atrakcja mieszcząca się w prawdziwym forcie pirackim z XIX wieku. Twierdza zlokalizowana jest na Reducie Solnej. Dla dzieci przygotowano tam specjalny program edukacyjno-rozrywkowy. Na terenie obiektu możliwe jest również pływanie łódkami, przejażdżki samochodami terenowymi, wycieczki konne oraz wędkowanie w stawie hodowlanym.

 

Kołobrzeg i okolice oferują znacznie więcej przygód, które zapadną w pamięć najmłodszym. W trakcie urlopu w Kołobrzegu warto więc wybrać się z rodziną do Parku Rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie. Uczestnictwo w tematycznych spektaklach, pokazy kaskaderskie, jazda konna, strzelanie z łuku oraz autodrom to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na gości tego wyjątkowego miejsca. Park Rozrywki Dziki Zachód położony jest w odległości 5 kilometrów od centrum Kołobrzegu. Na miejsce można dojechać autobusem miejskim linii numer 1.

 

Kołobrzeg i okolice – muzea

 

W trakcie wakacyjnego pobytu w Kołobrzegu warto zabrać najmłodszych do miejscowych muzeów. Szczególnie polecamy zlokalizowane na promenadzie muzeum 6D Maszoperia, które w ciekawy sposób przybliża codzienne życie dawnej nadmorskiej społeczności rybaków. Atrakcja jest czynna 7 dni w tygodniu. Najmłodsi zachwycą się także wizytą w Mieście Myszy. Jest to wystawa prezentująca kilkanaście gatunków około 500 żywych myszek, które najmłodsi mogą obserwować z bliska podczas wspinania się po linkach oraz jazdy kolejką. Miasto Myszy zlokalizowane jest w pobliżu Portu w Kołobrzegu.

 

Kołobrzeg noclegi dla rodzin z dziećmi

 

Na turystów czekają już otwarte hotele oraz apartamenty nad morzem w Kołobrzegu. Jeśli planujesz zarezerwować nocleg Kołobrzeg na rodzinne wakacje 2022, koniecznie sprawdź naszą ofertę apartamentów na wynajem. Oferujemy Kołobrzeg noclegi dla rodzin z dziećmi, w kilku lokalizacjach na terenie miasta. Bez wątpienia nocleg Kołobrzeg w miejscu takim jak On Holiday Apartamenty będzie przyjemnym doświadczeniem. Kołobrzeg i okolice to idealny kierunek rodzinnego wypoczynku, a w naszych apartamentach poczujesz się lepiej, niż gdziekolwiek indziej.