Kołobrzeg dla niepełnosprawnych – miasto bez barier

Atrakcja

Wiosną i wczesnym latem jest czas kiedy powoli planujemy wyjazdy. Niekiedy tylko na dłuższy weekend, ale nieraz także na dłuższy pobyt. Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną lub z trudnościami ruchowymi, Kołobrzeg będzie dobrym wyborem – miasto jest przygotowane na przyjmowanie turystów z rozmaitymi dysfunkcjami. Miasto daje możliwość cieszenia się urokami wczasów nad morzem także osobom w podeszłym wieku oraz schorowanym. Przed planowanym pobytem zarezerwuj nocleg w Kołobrzegu z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Oczywiście w naszych apartamentach przyjmiemy Cię bardzo chętnie, niezależnie od rodzaju i stopnia niepełnosprawności.

Dlaczego On Holiday apartamenty Kołobrzeg?

Stawiamy na rodzinną i otwartą atmosferę. Każdy obiekt, w którym zlokalizowane są nasze apartamenty jest wyposażony w windę. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się na wyższe piętra z wózkiem oraz bagażami. Wnętrza naszych apartamentów są przestronne, co gwarantuje komfort pobytu. Apartamenty są w pełni wyposażone w sprzęty i przedmioty codziennego użytku – najpotrzebniejsze rzeczy będziesz mieć na wyciągnięcie ręki. Spokojna, cicha okolica pozwoli Ci się w pełni zrelaksować i odetchnąć od zgiełku miasta.

Kołobrzeg dla niepełnosprawnych – gdzie warto się wybrać?

Jeśli poruszasz się na wózku, nadal bez problemu dostaniesz się do wielu lokalizacji w Kołobrzegu. Wybierz się nad promenadę, wzdłuż której znajduje się niemało punktów gastronomicznych i sklepików z pamiątkami. Skieruj się także na kołobrzeskie molo, usytuowane w sąsiedztwie parku zdrojowego. Długość molo wynosi ponad 200 metrów, a szerokość 9 metrów, z kolei konstrukcja znajduje się na wysokości około 4,5 metra nad poziomem morza. To wciąż za mało miejsc na spacer? Jedną z lokalizacji, do których warto się wybrać, jest tamtejszy port pasażerski, którego główną atrakcją jest latarnia morska, z wieżą o wysokości 26 metrów.

Atrakcje dla osób niepełnosprawnych w Kołobrzegu

Planując zwiedzanie Kołobrzegu, miej na względzie, że działa tam pierwsza w Polsce Wypożyczalnia Rowerów Integracyjnych. Zlokalizowana jest ona na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka. W jej asortymencie znajdują się przystawki do wózków inwalidzkich z napędem hybrydowym para i tetra, przystawki do wózków inwalidzkich z napędem elektrycznym, rowery typu tandem oraz rowery trójkołowe. Dzięki tym sprzętom na rowerze mogą poruszać się osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz wzrokową. Oczywiście wypożyczalnia jest nieodpłatna.

Warto wiedzieć także o możliwości nieodpłatnego skorzystania z amfibii wodnej podczas wakacyjnego pobytu w Kołobrzegu. Dzięki odpowiednio przystosowanemu pojazdowi osoby poruszające się na wózkach mogą skorzystać z kąpieli na plaży znajdującej się przy Kamiennym Szańcu. Pojazd ten jest wyposażony w szerokie koła, które umożliwiają poruszanie się po piasku oraz pływaki zapewniające odpowiednią wyporność. Z wózka można skorzystać wyłącznie w asyście ratownika wodnego. W ubiegłych latach usługa była dostępna w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia.

Leczniczy pobyt nad morzem

Pobyt nad morzem przysłuży się zdrowiu osób starszych i schorowanych. Już sama zmiana otoczenia i świeże, nadmorskie powietrze zrobią sporą różnicę. Chociażby dla samopoczucia, które, jak doskonale wiemy, niewątpliwie wpływa na zdrowie fizyczne. Nadmorskie powietrze, przepełnione jodem, świetnie przysłuży się osobom cierpiącym na schorzenia układu oddechowego oraz choroby tarczycy. Zabiegi z wykorzystaniem miejscowych solanek, przyniosą natomiast ulgę osobom cierpiącym na schorzenia narządu ruchu oraz skóry. Solanka wpływa doskonale także na stawy i kręgosłup; stosuje się ją również u osób chorujących na łuszczycę i nadciśnienie. Wakacje w Kołobrzegu to idealny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Możesz wypoczywać się i bawić, a jednocześnie zatroszczyć się o swoje zdrowie.

Kołobrzeg dla niepełnosprawnych – zaplanuj pobyt

Kołobrzeg to najpopularniejsza nadmorska miejscowość w Polsce, będąca jednocześnie siedzibą licznych uzdrowisk. Wiele miejsc jest w zasięgu osób z rozmaitymi schorzeniami, w tym z ograniczoną zdolnością do poruszania się. Dlatego planując pobyt, wybierz komfortowy środek transportu oraz nocleg w Kołobrzegu z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Nasze apartamenty nad morzem wyróżniają się wysokim standardem. Jeśli chcesz spędzić spokojne wakacje nad morzem, z dala od miejskiego zgiełku, koniecznie zarezerwuj swój pobyt jeszcze przed sezonem.