Jak wygląda Kołobrzeg obecnie?

Atrakcja

Kołobrzeg wielu turystom kojarzy się przede wszystkim z pięknymi, piaszczystymi plażami, najdłuższym żelbetonowym molo w Polsce, latarnią morską i promenadą. Samo miasto, jak i jego okolice kryją jednak znacznie więcej. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda Kołobrzeg i jakie miejsca warto odwiedzić podczas wypoczynku nad morzem, jesteś w dobrym miejscu. Kołobrzeg położony jest na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. Miasto słynie z licznych uzdrowisk i sanatoriów, gdzie przy wykorzystaniu miejscowych solanek i wód borowinowych leczy się schorzenia dróg oddechowych, układu krążenia, stawów i wiele innych.

 

Podstawowe informacje o Kołobrzegu

 

Powierzchnia miasta wynosi 25,67 km². Rzeka Parsęta dzieli Kołobrzeg na lewy i prawy brzeg, natomiast linia kolejowa na część północną i południową. W północnej części miasta,  na lewym brzegu Parsęty, znajduje się, oznaczona Błękitną FlagąPlaża Zachodnia. Ta część miasta jest zabudowana domkami jednorodzinnymi. Na prawym brzegu Parsęty znajduje się z kolei park i dzielnica uzdrowiskowa. To tam zlokalizowane są słynne molo, latarnia morska, promenada, czy amfiteatr. Lewy brzeg Parsęty w części południowej to dzielnica mieszkalna, zabudowana willami i nowymi osiedlami. W tej okolicy znajduje się Wyspa Solna, ze słynnym źródełkiem kołobrzeskiej solanki. Południowo-wschodnia część Kołobrzegu to zarazem jego centrum, z ratuszem i bazyliką.

 

Jak wygląda Kołobrzeg – zieleń i architektura

 

Kołobrzeg to nie tylko białe piaski pięknych plaż, ale także liczne tereny zielone. Bez wątpienia na uwagę w tym miejscu zasługuje Ekopark Wschodni, zlokalizowany w obrębie osiedla Podczele. Obejmuje 381 ha obszaru unikatowego pod względem krajobrazowym. Chroni się tam niezwykle cenną faunę i florę. W jego obrębie znajduje się głównie niecka torfowisk „Solne Bagno„. W Kołobrzegu jest 6 parków, o łącznej powierzchni 62,9 ha, z czego największy to park im. Stefana Żeromskiego.

 

Większość przedwojennej zabudowy Kołobrzegu legła w gruzach. Jedynie jej część udało się odbudować. Po II wojnie światowej odbudowano m.in. słynną bazylikę mariacką, będącą przykładem budowli w stylu gotyckim. W wyniku działań wojennych szczęśliwie nie uległ zniszczeniu neogotycki ratusz w Kołobrzegu.

 

Jak wygląda Kołobrzeg – uzdrowiska

 

Większość uzdrowisk i sanatoriów znajduje się w części miasta zwyczajowo nazywanej Dzielnicą Uzdrowiskową. Położona jest ona między portem a Ekoparkiem Wschodnim. W jej obrębie zachowały się częściowo zabudowania przedwojenne. Budynki sanatoryjne wybudowano w latach 60., 70. I 80. XX wieku. Obecnie w Kołobrzegu funkcjonuje kilkanaście sanatoriów oraz obiektów uzdrowiskowych. Leczone są tam przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, reumatologiczne, endokrynologiczne i choroby skóry.

 

Jak wygląda Kołobrzeg – plaże

 

Po zabiegach w miejscowych uzdrowiskach oraz spacerze kołobrzeskimi ulicami, warto wreszcie wybrać się na plażę. Plaża Zachodnia oraz  Kąpielisko Morskie Kołobrzeg Wschód „Bałtyk” mogą poszczycić się Błękitną Flagą, czyli oznaczeniem przyznawanym najczystszym i najbezpieczniejszym kąpieliskom. Kołobrzeskie plaże co roku przyciągają setki tysięcy turystów, nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Kołobrzeg, pod względem udzielonych noclegów, w zeszłe wakacje wyprzedził Gdańsk, Rewal i Mielno. Trudno się temu dziwić – woda jest czysta, a plaże szerokie.

 

Dobry nocleg Kołobrzeg w wakacje na wagę złota

 

Najbardziej oblegany w Polsce kurort dysponuje bogatą ofertą miejsc noclegowych. Coraz większą popularnością cieszą się apartamenty nad morzem na wynajem. W końcu, mając do wyboru jeden pokój i całe mieszkanie do własnej dyspozycji w zbliżonej cenie, klienci wybierają przeważnie to drugie rozwiązanie. Nocleg Kołobrzeg dobrze jest rezerwować już, teraz kiedy wolne miejsca są jeszcze dostępne.

 

Jeśli planujesz wczasy nad Bałtykiem, koniecznie sprawdź On Holiday apartamenty nad morzem. Do dyspozycji gości oddajemy nowoczesne, przestronne i przede wszystkim w pełni urządzone mieszkania. Nasze Kołobrzeg noclegi znajdują się w kilku lokalizacjach. Do wyboru masz apartamenty zlokalizowane w malowniczej dzielnicy Podczele, w Dzielnicy UzdrowiskowejDzielnicy Gorzyszewo i Dzielnicy Ogrody. Dodatkowo każdy z apartamentów oferuje rozmaite udogodnienia, w zależności od wybranej lokalizacji. Zapraszamy serdecznie na chwile wytchnienia na polskim wybrzeżu. U nas odpoczniesz, pooddychasz świeżym, wypełnionym jodem powietrzem, spędzisz cudowny czas w wodzie i na plaży. Jeśli szukasz Kołobrzeg noclegi na wakacje 2022, sprawdź nasze portfolio. Przekonaj się na własne oczy, jak wygląda Kołobrzeg wiosną i latem.