współpraca
Home
zadzwoń
Zadzwoń
rezerwuj
Rezerwuj

Ścieżki rowerowe Kołobrzeg

Ścieżki rowerowe Kołobrzeg
Ścieżki rowerowe Kołobrzeg

Ścieżki rowerowe Kołobrzeg – warto wybrać się na przejażdżkę!

Lubisz spędzać czas aktywnie, a rower jest Twoim ulubionym środkiem transportu? Bez wątpienia przed urlopem w Kołobrzegu chcesz wiedzieć, jakie ścieżki rowerowe Kołobrzeg wybrać. A tych w samym mieście i jego okolicach naprawdę nie brakuje. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że przez Kołobrzeg przebiega międzynarodowa trasa rowerowa R-10. Kilkudziesięciokilometrowa wyprawa rowerem wzdłuż linii brzegowej Bałtyku brzmi ekscytująco? Przygotuj rower na zbliżający się sezon i sprawdź, gdzie wybrać się na wyprawę podczas pobytu nad Bałtykiem. Przygotuj się na aktywny wypoczynek nad morzem, z którego korzystać możesz nawet wtedy, gdy temperatura wody nie zachęca do kąpieli.

Trasy rowerowe Kołobrzeg dla początkujących

Zanim przejdziemy do dalszych wypraw, skupmy się na mniej wymagających trasach, które bez problemu pokonają rodziny z dziećmi. Zacznijmy od trasy prowadzącej przez zachodnią część miasta. Ścieżka prowadząca z osiedla Radzikowo do plaży wiedzie przez tereny bagienne i ogródki działkowe. Dystans do pokonania to niespełna półtora kilometra, więc w ciągu zaledwie kilku minut można przejechać z Radzikowa aż do samego zejścia na plażę. Równie mało wymagającą propozycją jest trasa wiodąca od Latarni Morskiej, przez Nadmorski Park Zdrojowy w Kołobrzegu. W tym przypadku do przejechania jest dystans 3,5 kilometra, co zabiera około 10 minut. Obydwie ścieżki są brukowane.

Rowerem przez Ekopark Wschodni

Świetnym miejscem na spacer lub przejażdżkę rowerową dla średniozaawansowanych jest Ekopark Wschodni. Do lasu dzielącego Kołobrzeg od Podczela, dostać się możesz trasą wiodącą od portu morskiego, przez molo i wzdłuż brzegu morza, do Ekoparku Wschodniego. Wycieczka ta będzie niezwykle miła i przyjemna. Po jednej stronie będziesz mieć widok na morze i piaszczyste plaże, zaś po drugiej solne torfowiska. Trasa jest częściowo utwardzona, a po drodze znajdziesz kilka zejść na plażę oraz punkt odpoczynku dla rowerzystów, z wiatami chroniącymi przed wiatrem i opadami. Kiedy już nacieszysz się urokami Ekoparku Wschodniego, możesz kontynuować wycieczkę trasą Eurovelo R-10. Dojedziesz do Podczela lub położonej w odległości około 10 kilometrów na wschód od Kołobrzegu, niewielkiej miejscowości Sianożęty. Trasa nie jest zbyt wymagająca, świetnie nadaje się na rodzinny wypad rowerami za miasto.

Jeszcze dalej na wschód od Kołobrzegu

Rowerzyści zgodnie chwalą odcinek międzynarodowej trasy R-10. Wiedzie on od miasta, przez park zdrojowy, wzdłuż morza, przez Podczele, Sianożęty, i dalej, do Ustronia Morskiego. Za Ustroniem trasa przechodzi w leśną drogę. Można nią przyjechać do latarni morskiej w Gąskach, będącej jedną z najwyższych latarni morskich w Polsce. Naprawdę zaprawieni w rowerowych bojach mogą pokusić się o wyprawę do Mielna. Całkowita długość trasy z Kołobrzegu do Mielna wynosi 38 kilometrów. Biorąc pod uwagę przystanki na odpoczynek, podziwianie widoków i robienie zdjęć, warto zarezerwować na tę wycieczkę cały dzień.

Trasa rowerowa Kołobrzeg – Dźwirzyno

Tym razem skierujmy się na zachód od miasta. Trasa, o której będzie mowa, cieszy się równie dużą popularnością, jak szlak rowerowy wiodący do Ekoparku Wschodniego. Całkowita jej długość wynosi 16,5 kilometra, więc bez przerw można przejechać ją w niespełna godzinę. Asfaltowa droga wiodąca od Kołobrzegu do Dźwirzyna, przez miejscowość Grzybowo prowadzi wzdłuż linii brzegowej, przez lasy i częściowo wokół dawnych terenów wojskowych.

Ścieżki rowerowe Kołobrzeg przyjazne rowerzystom

W samej gminie Kołobrzeg znajdują się cztery główne trasy rowerowe. Jej łączna długość wynosi około 140 kilometrów. Przez północną część miasta wiedzie międzynarodowa trasa rowerowa Eurovelo R-10, która daje możliwość przejechania przez wszystkie państwa nadbałtyckie, a jej łączna długość wynosi około 8 tysięcy kilometrów. Trasy rowerowe Kołobrzeg są zadbane i świetnie przygotowane – turyści znajdą po drodze liczne tablice informacyjne i punkty wypoczynku. Jeśli stawiasz na aktywny wypoczynek nad morzem, do wyboru masz typowo rekreacyjne trasy rowerowe Kołobrzeg, jak i te dające większe możliwości. Jeśli planujesz pobyt w Kołobrzegu, możesz zabrać rower ze sobą lub wypożyczyć go na miejscu, na przykład korzystając z rowerów miejskich. Również w On Holiday Apartamenty oferujemy naszym gościom dostęp do wypożyczalni rowerów. Zapraszamy do Kołobrzegu o każdej porze roku, również wiosną, kiedy przejażdżki rowerowe po mieście i okolicy są szczególnie przyjemne.

Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Zarezerwuj
Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Kołobrzeg
Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Świeradów