Apartamenty Świeradów-Zdrój na pobyt w Górach Izerskich

Atrakcja

Świeradów-Zdrój to miejscowość, która przyciąga zarówno kuracjuszy, pragnących podreperować zszargane zdrowie, jak i zagorzałych entuzjastów turystyki górskiej. Latem oraz zimą jest on celem podróży wielu turystów z Polski i nie tylko. Miasteczko leżące u stóp Gór Izerskich często odwiedzają także turyści z sąsiednich Niemiec, którzy chętnie wynajmują apartamenty Świeradów-Zdrój. Co sprawia, że do Świeradowa-Zdroju ciągną tłumy? Dlaczego noclegi w górach Izerskich rezerwowane są na wiele tygodni w przód?

 

Atrakcje Świeradowa-Zdroju – kolej gondolowa

 

Jedną z ciekawszych atrakcji jest kolej gondolowa, która zabiera pasażerów na jeden z najwyższych szczytów Gór Izerskich – górujący nad miastem Stóg Izerski. Dolna stacja kolejki ulokowana jest na wysokości 617 m n.p.m. Jej górna stacja znajduje się na wysokości 1060 m n.p.m. Jeśli chcemy zdobyć szczyt Stogu Izerskiego, po wjechaniu na górę, musimy udać się na kilkunastominutowy spacer czerwonym szlakiem. Kolej gondolowa w Świeradowie-Zdroju czynna jest przez cały rok. Posiada 71 zabudowanych wagoników. W każdej kabinie mieści się maksymalnie 8 osób. Kolejka przystosowana jest do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Cała jej trasa ma 2172 metrów długości.

 

W ciągu godziny kolejka jest w stanie przewieźć około 2,4 tysiąca osób. Czas przejazdu w jedną stronę wynosi 8 minut. Kolej czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 16:00, natomiast w soboty i niedziele od 09:00 do 17:00. Bilet normalny w obie strony kosztuje 60 zł, ulgowy – 50 zł. Cena biletu w jedną stronę uzależniona jest od kierunku podróży. Bilet normalny w górę kosztuje 50 zł, natomiast ulgowy 45 zł. Jeśli chcemy jedynie zjechać w dół, za podróż zapłacimy odpowiednio 45 zł i 40 zł. Przewidziano także opcję przewozu rowerów, dodatkowo płatną. W podróż wygodnym wagonikiem kolejki można zabrać ze sobą czworonożnego pupila.

 

Wycieczki górskie, a potem apartamenty Świeradów-Zdrój

 

Jeśli nie chcemy ułatwiać sobie zdobycia szczytu Stogu Izerskiego, na samą górę możemy udać się w wędrówkę czerwonym szlakiem z centrum Świeradowa-Zdroju, dokładniej spod Domu Zdrojowego. Wejście na szczyt zabierze nam około 2,5 godziny. Z samego centrum miasteczka dostaniemy się szlakiem na pobliską Sępią Górę. Podejście szlakiem niebieskim to wycieczka w sam raz dla osób nieposiadających większego doświadczenia w górach. Co prawda miejscami bywa stromo, ale szlak nie jest długi, więc nawet zatrzymując się często na odpoczynek, wyrobimy się przed zmrokiem. Szczyt Sępiej Góry znajduje się na wysokości 828 m n.p.m. Innym ciekawym pomysłem na pieszą wycieczką po okolicy jest trasa Świeradów-Zdrój – Polana Izerska – Hala Izerska – Chatka Górzystów. Cała trasa ma długość około 14 kilometrów. Po solidnej wędrówce nadejdzie czas na konkretną regenerację. Dlatego Istotne jest, aby znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce na nocleg Świeradów-Zdrój, wyposażone w komfortowe łóżka.

 

Nie tylko góry

 

Świeradów-Zdrój nie tylko górami stoi. To urokliwe miejsce ma wiele do zaoferowania. Goście zmęczeni górskimi wycieczkami mogą wybrać się na spacer po mieście. Warto w trakcie takiej krótkiej przechadzki odwiedzić tamtejszy Dom Zdrojowy i skosztować leczniczych wód. Do Domu Zdrojowego przylega park, ze ścieżkami zachęcającymi do spacerów. W pobliżu znajdziemy też zmodernizowany w ostatnich latach deptak, gdzie nie brakuje klimatycznych sklepików, barów i restauracji. W sam raz na jesienny lub zimowy wieczór, po zejściu ze szlaku. Na miejscu nie brakuje atrakcji dla fanów muzeów. W podziemiach Domu Zdrojowego znajduje się Muzeum Zdrojowe, upamiętniające historię tamtejszego uzdrowiska. Ciekawym obiektem muzealnym na mapie Świeradowa-Zdroju jest też Czarci Młyn. To niepozorne miejsce w XIX wieku było działającą piekarnią. Dziś oryginalne i rekonstruowane piece oraz maszyny można oglądać w towarzystwie przewodnika. Opowie on o historii tego budynku oraz na koniec zwiedzania zaprosi do degustacji miejscowych wypieków. Chętni mogą zakupić je w muzealnym sklepiku.

 

Komfortowe apartamenty Świeradów-Zdrój

 

Skoro już wiemy, że pomysłów na aktywności w trakcie pobytu w Górach Izerskich niewątpliwie nam nie zabraknie, pora na rezerwację noclegu Świeradów-Zdrój. W Świeradowie-Zdroju działają dziesiątki obiektów oferujących noclegi w górach. W ostatnich latach na popularności zyskały apartamenty Świeradów-Zdrój, które doskonale nadają się na pobyt dla większych grup. Bez względu na to, czy planujecie rodzinną podróż, czy wycieczkę w gronie znajomych, dobrze trafiliście. Nasze apartamenty Świeradów-Zdrój będziecie mogli zarezerwować już wkrótce – bądźcie czujni!