Apartamenty nad morzem – Łeba czy Kołobrzeg na wakacje?

Atrakcja

Wraz z nadchodzącą wiosną, coraz częściej myślimy o tegorocznym urlopie. Polskie wybrzeże wydaje się dobrym kierunkiem, zwłaszcza że oferuje mnóstwo atrakcji dla turystów. Apartamenty nad morzem warto zarezerwować już teraz, dopóki jest sporo wolnych miejsc. Za kilka tygodni o wiele trudniej będzie znaleźć nocleg Kołobrzeg lub Łeba, a ceny pójdą w górę. Przyjrzyjmy się bliżej dwóm miastom wybrzeża środkowego – Łebie i Kołobrzegowi. Zdecydujmy, gdzie warto wybrać się na wakacje lub długi weekend w apartamentach nad morzem.

 

Łeba i okolice – słynne ruchome wydmy

 

Łeba to stosunkowo niewielka, bo licząca niespełna 4 tysiące mieszkańców, miejscowość nadmorska, położona na Wybrzeżu Słowińskim. Kojarzona jest przede wszystkim z największym w całej Europie kompleksem ruchomych wydm, objętych ochroną UNESCO. Wydmy, położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, między morzem a jeziorem Łebsko, przemieszczają się o kilka, do kilkunastu metrów na wschód rocznie. Obszar wydm to około 500 ha, ale tylko jego część jest udostępniona do zwiedzania. Najbardziej znaną, udostępnioną dla turystów wydmą, jest Wydma Łącka. Jej nazwa pochodzi od wsi, zasypanej przez wydmę trzy stulecia temu.

 

Łeba – atrakcje dla rodzin z dziećmi

 

Okolica oferuje turystom znacznie więcej. Niewątpliwą atrakcją jest Piernikowy Dom Do Góry Nogami, w którym wszystko jest na odwrót. Góra na dole i dół na górze. W krzywym domku w Łebie świat dosłownie staje na głowie, powodując tym samym iluzję wzrokową i zaburzenia stanu równowagi. Trzeba jednak zaznaczyć, że atrakcja jest w pełni bezpieczna dla najmłodszych.

 

Będąc w Łebie, warto zahaczyć także o tamtejsze Muzeum Motyli. Obiekt zlokalizowany jest w samym centrum miasta. W 102 gablotach prezentowanych jest niemal 4000 okazów motyli i innych owadów, pochodzących ze wszystkich kontynentów. Muzeum Motyli w Łebie jest czynne przez cały rok.

 

Kolejnym miejscem, do którego można się udać z rodziną, w trakcie pobytu w nad morzem, jest Łeba Labirynt. Jest to dużych rozmiarów, naturalny labirynt, z platformami widokowymi i 4 celami do zdobycia. Park rozrywki czynny jest przez 4 miesiące w roku, od maja do sierpnia. Na jego terenie znajdują się dodatkowe atrakcje, w postaci, chociażby klasycznych labiryntów, czy magicznego ogrodu gier wielkoformatowych. Podsumowując, Łeba ma nie tylko szerokie, piaszczyste plaże, przyciągające turystów łaknących kąpieli w morzu, ale także liczne miejsca rodzinnej rozrywki.

 

Kołobrzeg – najpopularniejszy polski kurort i najlepsze apartamenty nad morzem

 

Kołobrzeg to popularny kurort turystyczny i uzdrowisko. Co roku miasto odwiedzają setki tysięcy turystów, nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Ogromnym atutem Kołobrzegu jest jego położenie w sąsiedztwie lasów. W Kołobrzegu i okolicach znajduje się ponadto bezpieczna ścieżka rowerowa. Na rodzinną wycieczkę można zabrać całą rodzinę, włączając w to najmłodszych. Apartamenty Kołobrzeg bardzo często oferują swoim gościom wypożyczenie rowerów, więc potrzeba naprawdę niewiele, aby dokładnie zwiedzić okolicę. Kołobrzeg to świetny cel na wakacje 2022 zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i seniorów. Warto podkreślić, że na terenie miasta znajdują się aż 24 zakłady lecznicze, w których wykonywane są zabiegi terapeutyczne z użyciem miejscowych solanek i borowiny,

 

W Kołobrzegu nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Należy do nich m.in. Miasto Myszy, czyli wystawa ponad 500 żywych gryzoni, czy Muzeum 6D Maszoperia, w którym obejrzeć można wyjątkowe obrazy, wykonane w technologii 6D. W czasie wolnym od plażowania warto wybrać się również do Muzeum Oręża Polskiego, w którym zgromadzono największą kolekcję militariów na Pomorzu. Nie można także pominąć spaceru po urokliwej, kołobrzeskiej starówce oraz wycieczki do latarni morskiej, z której rozciąga się przepiękny widok na port i miasto.

 

Komfortowe apartamenty nad morzem

 

Niezależnie od tego, który kierunek wybierzecie, warto dużo wcześniej wybrać miejsce odpowiednie na rodzinny wypoczynek. Łeba ma wiele atutów, w tym unikatowy kompleks ruchomych wydm. Kołobrzeg to wspaniałe miasto portowe, które co roku bije rekordy popularności wśród turystów. Znane jest nie tylko z pięknej, piaszczystej plaży, ale też sąsiadujących z miastem lasów. W okolicy jest sporo atrakcji dedykowanych rodzinom z dziećmi, dzięki czemu nawet w razie gorszej pogody jest co robić. On Holiday apartamenty Kołobrzeg to miejsce odpowiednie na wypoczynek w trakcie sezonu i poza nim. Naszym gościom zapewniamy komfortowy nocleg Kołobrzeg. Nie czekaj – zarezerwuj On Holiday apartamenty nad morzem przed rozpoczęciem sezonu.