Wypoczynek w apartamencie nad morzem z psem – tylko w On Holiday

Atrakcja

Urlop to możliwość odpoczynku dla Ciebie, ale także dla Twojego psa. Nie wszystkie ośrodki są gościnne dla zwierząt. Decydując się na wypoczynek nad morzem w OnHoliday Apartamenty masz pewność, że Twój pupil będzie mile widziany. To miejsce przyjazne czworonogom i przygotowane na ich przyjęcie. Znajdą tu sporo miejsca do biegania, a w przestrzennym apartamencie poczują się, jak w domu. Pamiętaj, że liczy się nie tylko Twój komfort, ale również Twojego pupila. Tak jak Ty w ciasnym pokoju, on też może czuć się przytłoczony brakiem miejsca.

Wypoczynek nad morzem wiąże się z długą podróżą? – Przygotuj psa do drogi

Jeżeli planujesz wybrać się na urlop samochodem, a podróż zajmie Ci, co najmniej 2 godziny, dobrze przygotuj na nią swojego psa. Ty znasz go najlepiej, jednak nie zaszkodzi przed wyjazdem, być może pierwszym dla pupila, skonsultować się z weterynarzem. Z pewnością udzieli on niezbędnych porad zdrowotnych na czas urlopu i samej jazdy.

Oczywiście, jadąc własnym transportem, masz większą swobodę w zaplanowaniu trasy i postojów. Miej też na uwadze psie potrzeby fizjologiczne. Wyprowadź go przed drogą, by mógł się wypróżnić, przygotuj mu wodę, bo może czuć się w trakcie podróży spragniony.

Jeśli Twój pies jest mały, może jechać w klatce lub transporterze. Jeśli natomiast jest reprezentantem większej rasy, zaopatrz się w specjalne pasy bezpieczeństwa dla psów. Pamiętaj, że za brak zabezpieczenia zwierzaka także możesz otrzymać mandat.

Zaplanuj przewóz psa transportem publicznym

Jeżeli zdecydujesz się na podróż pociągiem bądź autobusem, nie zapomnij o kupnie biletu dla swojego czworonoga. Nawet jeśli jest odpowiednio wychowany, według przepisów, musisz trzymać go na smyczy i zadbać o to, by miał kaganiec. W przeciwnym razie konduktor lub kierowca mogą Was wyprosić z pojazdu. Małego psa możesz także przewieźć w klatce albo transporterze, co będzie uznane już, jako forma bagażu.

W środkach transportu publicznego, zwierzęta nie mogą siedzieć na fotelach, więc najlepiej, by psiak siedział na Twoich kolanach albo na podłodze. Ciasny przedział niestety może okazać się dla niego mało wygodnym miejscem, więc zaleca się wybór wagonu bezprzedziałowego.

Pies też się stresuje – zadbaj o jego bezpieczeństwo i spokój

Samo wejście po stromych czy ażurowych schodach do pociągu lub autobusu może okazać się dla psa nie lada wyzwaniem. Do tego trzęsąca się podłoga, tłumy ludzi i mieszające się zapachy. Zabierz ze sobą psie przysmaki, by nagrodzić nimi pupila za posłuszeństwo i go nieco odstresować. W tym drugim przypadku pomoże także jego ulubiona zabawka, którą zajmie się podczas podróży i będzie przy tym spokojniejszy. Dotarcie na miejsce to tylko ułamek urlopu, a potem czeka Was przyjemny wypoczynek nad morzem.

Wypoczynek nad morzem – zaplanuj dobrze swój pobyt z czworonogiem

Noclegi w Kołobrzegu w OnHoliday Apartamenty są najlepszym wyborem, jeśli planujesz zabrać ze sobą psa. Ty zyskasz przestrzenny apartament z osobną sypialnią, w pełni wyposażoną kuchnią i dużą łazienką. A on znajdzie miejsca do biegania, węszenia i beztroskich zabaw. Jednak, jak wszędzie, także i tutaj pamiętaj o sprzątaniu po swoim pupilu. Zarówno na terenie obiektu, jak również w miejscach publicznych. Zabierz dla niego kocyk oraz zabawki, aby także mógł czuć się, jak u siebie.

Niech wypoczynek nad morzem nie stanie się udręką

Kołobrzeg, jako duża i lubiana przez turystów miejscowość posiada strzeżone plaże, na które zabrania się wprowadzać psy. Mogą one przeszkadzać plażowiczom, którzy nie życzą sobie lub zwyczajnie boją się ich obecności. Znajdą się jednak miejsca – na plaży wschodniej w okolicy Podczela i plaży zachodniej, gdzie wolno Ci będzie wprowadzić zwierzaka. Nie daj się jednak porwać morskiemu szaleństwu, kiedy zechcesz spędzić czas na rozpalonym słońcem piasku. Nie zostawiaj go bez możliwości schowania się w cień, przywiązanego do leżaka czy parasola. Pamiętaj, że psy chłodzą się jedynie przez „sapanie” i nie mają zdolności pocenia się. Są wiec narażane na udar i tak samo jak ludzie muszą dużo pić. Jeśli będzie to możliwe pozwól mu się schłodzić korzystając z kąpieli, a także wybiegać. W końcu on także chce mieć przyjemny wypoczynek nad morzem.

Decydując się na Kołobrzeg spraw, by spędzony w nim czas był aktywny zarówno dla Ciebie i Twojego pupila. Planując wypoczynek nad morzem, pamiętaj, że OnHoliday Apartamenty z przyjemnością Was ugoszczą i zapewnią należyty komfort.