Wielkanoc nad morzem – wiosną odwiedź Kołobrzeg

Atrakcja

Jak ten czas leci! Nie ma co ukrywać, zaledwie wczoraj obchodziliśmy święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, a na horyzoncie są już tegoroczne święta wielkanocne. Wiele osób rozważa wyjazd w tym okresie. Pytanie brzmi: Wielkanoc nad morzem, czy w górach? A może za granicą? Każda z tych opcji ma swoje zalety, jednak dziś skupimy się na pierwszej z nich. Wyjazd na Wielkanoc z wielu powodów warto wziąć pod uwagę. Zresztą, jesteśmy entuzjastami wypoczynku nad polskim morzem o każdej porze roku. Również wiosną warto wybrać się na polskie wybrzeże. Choćby po to, aby połączyć tradycyjne świętowanie z odpoczynkiem na łonie natury i oczywiście zwiedzaniem.

 

Wyjazd na Wielkanoc – nowa moda

 

Wyjazd na święta – jeszcze kilka lat temu był nie tyle nie do pomyślenia, co budził pewne kontrowersje. Dzisiaj natomiast coraz częściej decydujemy się na urlop również w okresie świątecznym. Pozwalamy sobie na prawdziwy odpoczynek. Bo w gruncie rzeczy w domu trudno odpocząć – zawsze jest coś do sprzątnięcia, ugotowania i tak dalej. Natomiast wyjazd na Wielkanoc daje szansę skupienia się w tym wyjątkowym okresie na tym, co naprawdę istotne. Nie mówiąc już o prozdrowotnym aspekcie pobytu nad morzem.

 

Wielkanoc nad morzem – kiedy wyjechać?

 

W tym roku Wielkanoc przypada na niedzielę, 17 kwietnia. Wyjazd można zaplanować zatem na połowę kwietnia. Wydaje się, że zostało jeszcze sporo czasu, jednak w gruncie rzeczy to już lada chwila. Lepiej zaplanować ewentualny urlop z wyprzedzeniem, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Na przykład w postaci braku wolnych miejsc na nocleg Kołobrzeg. Do sezonu pozostaje jeszcze nieco czasu, jednak wyjazdy w okresie świątecznym stają się coraz popularniejsze. Zwłaszcza że przez ostatnie dwa lata możliwości spędzania świąt wielkanocnych poza miejscem zamieszkania były mocno ograniczone.

 

Co trzeba zobaczyć w trakcie pobytu w Kołobrzegu?

 

W trakcie wielkanocnego pobytu w Kołobrzegu warto ruszyć szlakiem zabytkowych kościołów. Na szczególną uwagę zasługuje usytuowana w centrum starego miasta Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to XIV-wieczna świątynia w stylu gotyckim. Dokładna data rozpoczęcia budowy kościoła nie jest znana. Wiadomo natomiast, że pierwszą mszę na terenie placu budowy odprawiono w 1321 roku. Ostateczny wygląd świątynia osiągnęła pod koniec XV stulecia, kiedy to połączono wieżę północną z południową. Ze względu na liczne wojenne zniszczenia, we wnętrzu nie przetrwało zbyt wiele zabytkowego wyposażenia. Wśród nielicznych zabytków warto wyróżnić świecznik siedmioramienny, odlany z brązu w 1327 roku, czy chrzcielnicę, odlaną z brązu przez Jana Alarta w 1355 roku.

 

Wędrując szlakiem zabytkowych obiektów sakralnych Kołobrzegu, trzeba zajrzeć także do Kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu. Ten neogotycki kościół wybudowano w 1832 roku, w miejsce wcześniejszej świątyni. Na jego terenie znajduje się drugi najstarszy w Kołobrzegu dzwon z 1898 roku. We wnętrzu kościoła podziwiać można powojenne obrazy, ufundowane przez pierwszych mieszkańców Kołobrzegu. Szczególnie ważnym elementem tej kolekcji jest obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa, któremu liczni przypisują miano cudownego.

 

Godnymi uwagi są także obiekty nieujęte w liście zabytków chronionych prawnie, jednak bez wątpienia ważne historycznie. Należą do nich, chociażby wybudowany w 1924 roku Kościół Chrystusowy, czy wybudowany w 1932 roku w stylu modernistycznym Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

Wielkanoc nad morzem – świętowanie i wypoczynek

 

Spędzenie świąt w Kołobrzegu daje niepowtarzalną sposobność do skupienia się na duchowym aspekcie Wielkiej Nocy. Twoi bliscy z pewnością docenią ten wspólny czas, który możecie poświęcić zwiedzaniu zabytków Kołobrzegu oraz zwykłym spacerom po plaży i molo. Połowa kwietnia to czas rozkwitu wiosny. Pogoda sprzyja dłuższym wycieczkom pieszym i rowerowym, a jednocześnie nie ma jeszcze tłumów turystów. Wyjazd na Wielkanoc do Kołobrzegu może być niezapomnianym przeżyciem, zwłaszcza gdy do tej pory święta spędzaliście w domu.

 

Apartamenty w Kołobrzegu na Wielkanoc

 

Jedną z pierwszych kwestii, które warto przemyśleć, w kontekście planowania świąt nad morzem, jest nocleg Kołobrzeg. Jeśli cenisz sobie ciszę i spokój oraz kameralną atmosferę, zapraszamy do On Holiday apartamenty w Kołobrzegu. Wystarczy, że wybierzesz jedną z naszych lokalizacji i skontaktujesz się z nami w celu rezerwacji. Proponujemy apartamenty nad morzem w kilku lokalizacjach, m.in. na osiedlu Podczele (ul. Poleska) oraz osiedlu Polanki (ulica Muszelkowa). Wszystkie nasze apartamenty są wykończone w wysokim standardzie oraz w pełni wyposażone. Zależy nam na tym, aby nocleg w Kołobrzegu uczynić komfortowym. U nas można poczuć się jak w domu, albo i lepiej, dlatego jeśli planujesz spędzić z rodziną Wielkanoc nad morzem, postaw na nocleg w On Holiday Apartamenty.