Uzdrowisko Świeradów-Zdrój – czas na regenerację

Atrakcja

Do Świeradowa-Zdroju przyjeżdżają turyści w każdym wieku. Nierzadko spotkamy tam emerytów, których celem podróży jest uzdrowisko Świeradów-Zdrój. Leży ono w otoczeniu malowniczych Gór Izerskich. Starsze osoby przyjeżdżające do Świeradowa-Zdroju łączą zabiegi lecznicze ze zwiedzaniem i turystyką górską. Miejscowość oraz jej okolice to wprost wymarzone miejsce na wypoczynek i regenerację. Tamtejszy, surowy klimat sprzyja zahartowaniu organizmu, natomiast zabiegi lecznicze pomagają dojść do siebie. Grzechem byłoby nie skorzystać z lokalnych bogactw naturalnych, które przynoszą ulgę osobom cierpiącym na różnego rodzaju schorzenia.

 

Obiekty uzdrowiska Świeradów-Zdrój

 

W ramach świeradowskiego uzdrowiska funkcjonuje 5 obiektów, w których można poddać się zabiegom leczniczym, SPA i wellness. Miejscem z ponad wiekową tradycją, a zarazem największym obiektem uzdrowiska jest Dom Zdrojowy. Dzisiejszy obiekt został wybudowany na fundamentach dawnego Domu Źródlanego, zniszczonego w pożarze w roku 1895. Niewątpliwie warto wspomnieć, że obiekt dzieli się na dwa budynki, połączone długą na 80 metrów Halą Spacerową. Z kolei w piwnicach Domu Zdrojowego mieści się Muzeum Zdrojowe. Dom Zdrojowy posiada 271 miejsc na noclegi w górach.

 

Kolejnym obiektem uzdrowiska Świeradów-Zdrój jest Sanus, znajdujący się w bliskiej okolicy Parku Zdrojowego i deptaka, u podnóża góry nazywanej „Wodospadem”. Z kolei Sanatorium Gracja to obiekt nieco bardziej kameralny, oferujący 52 miejsca na nocleg Świeradów-Zdrój. Centrum Rehabilitacji i Reumatologii Goplana posiada dwa oddziały. Pierwszy zajmuje się rehabilitacją ogólnoustrojową, drugi natomiast reumatologią. Ostatnim obiektem funkcjonującym w ramach uzdrowiska Świeradów-Zdrój jest Szpital Uzdrowiskowy Wacław. Wszystkie obiekty uzdrowiska w Świeradowie-Zdroju mają do zaoferowania pobyty lecznicze i rehabilitacyjne. Można w nich skorzystać z atrakcyjnych pakietów wypoczynkowych, wakacyjnych i świątecznych.

 

Czym leczy uzdrowisko Świeradów-Zdrój?

 

W tamtejszych obiektach uzdrowiskowych możecie skorzystać z zabiegów, w których używa się miejscowych dóbr naturalnych. Przede wszystkim są to wody mineralne ubogacone radonem, z których pomocą leczy się schorzenia reumatologiczne, ortopedyczne i dermatologiczne. Kąpiele radoczynne są dedykowane osobom cierpiącym m.in. na schorzenia narządu ruchu, ale także tym, które intensywnie trenują i chcą w ekspresowym tempie zregenerować organizm. Zabiegi radonowe są przeznaczone także dla kobiet zmagających się z dolegliwościami okołomiesiączkowymi oraz związane z przekwitaniem.

 

Kolejnym naturalnym bogactwem, z którego dobrodziejstw skorzystamy w uzdrowisku Świeradów-Zdrój, jest kora świerkowa, pozyskiwana w Puszczy Boreckiej. Kąpiele świerkowe są nie tylko niebywale odprężające i wyciszające, ale także pomocne w nerwobólach i bólach reumatycznych. Wspierają również leczenie chorób układu oddechowego. Dodatkowo poprawiają ukrwienie i działają przeciwzapalnie. Kąpiele w wywarze z kory świerku pomagają również w chorobach dermatologicznych.

 

Miejscowe uzdrowiska proponują kąpiele i okłady borowinowe. Zabiegi z wykorzystaniem najwyższej jakości borowin są dedykowane pacjentom cierpiącym z powodu przewlekłych chorób układu pokarmowego oraz chorób kobiecych. Pomocne są jednak przede wszystkim w leczeniu zwyrodnień stawów i chrząstek stawowych oraz po przebytych urazach kości, stawów oraz mięśni.

 

Dlaczego właśnie uzdrowisko Świeradów-Zdrój?

 

Tamtejsze skarby natury, takie jak wody radonowe, pokłady borowiny i świerki, nie mają sobie równych. Położenie miasteczka oraz jego mikroklimat sprzyjają dochodzeniu do zdrowia. Świeradów-Zdrój to doskonały kierunek dla osób, które chcą podreperować zdrowie, jednocześnie uprawiając turystykę pieszą i rowerową oraz sporty zimowe. Spodoba się tam każdemu, kto nastawiony jest na świeże, górskie powietrze, urocze widoki i spokój, z dala od zgiełku wielkich miast. Jeśli chcecie skorzystać z zabiegów leczniczych, odnowy biologicznej i SPA, to uzdrowisko Świeradów-Zdrój jest bardzo dobrym kierunkiem. Nocleg Świeradów-Zdrój znajdziecie w obiektach uzdrowiska oraz lokalnych hotelach i apartamentach.

 

Leczenie i wypoczynek w Świeradowie-Zdroju

 

Wszystkim kuracjuszom, którzy jeszcze się wahają, radzimy nie zwlekać dłużej i jak najszybciej zarezerwować noclegi w górach. Miejscowe wody mineralne są w stanie postawić na nogi osoby cierpiące na schorzenia reumatologiczne, dermatologiczne i wiele innych. Samo uzdrowisko Świeradów-Zdrój, jak i jego otoczenie, są doskonałym miejscem na regenerację i wypoczynek, również dla osób starszych i schorowanych. Już wkrótce kuracjusze będą mogli odpoczywać po zabiegach leczniczych i spacerach w komfortowych wnętrzach Apartamentów On Holiday.