Święta w górach – magiczny czas i piękne krajobrazy

Atrakcja

Zwykle spędzamy święta tradycyjnie, czyli w rodzinnym domu, w otoczeniu najbliższej rodziny. A co gdyby tak wyjść poza schemat i gdzieś wyjechać? Święta w górach to jedna z wielu możliwości, jaką masz przed sobą, chcąc oderwać się od przyzwyczajeń. Być może masz dosyć miejskiego zgiełku i chciałbyś pooddychać świeżym powietrzem, z dala od biurowców i ulicznych korków. A może przytłacza Cię perspektywa niekończących się świątecznych przygotowań? W obu przypadkach rozważenie wyjazdu na święta w górach nie jest złym pomysłem. To już ten moment, kiedy powinieneś zarezerwować ewentualny pobyt.

 

Wyjazdy na święta w górach coraz popularniejsze

 

Jeszcze do niedawna wielu z nas nie wyobrażało sobie spędzania świąt gdzie indziej, niż w domu rodzinnym. Wyjazdy w tym okresie należały do rzadkości. Od paru lat ogólne tendencje się zmieniają – częściej odchodzimy od tradycji, również tej związanej ze spędzaniem świąt Bożego NarodzeniaBoże Narodzenie w górach ma szereg zalet. Od lat dużą popularnością w okresie świąt cieszą się TatryZakopane przeżywa w grudniu prawdziwe oblężenie. Podobnie jest w przypadku hoteli i pensjonatów w Bieszczadach.

 

Góry Izerskie, czyli pasmo górskie w Sudetach Zachodnich, dopiero zyskują na popularności. Ciekawą bazą wypadową do wędrówek po Górach Izerskich jest Świeradów-Zdrój. Miasto jest znane przede wszystkim ze względu na swój uzdrowiskowy charakter, ale możliwość podreperowania zdrowia jest tylko jednym z licznych argumentów przemawiających za odwiedzeniem go.

 

Boże Narodzenie w górach – zalety

 

Do świąt pozostało relatywnie niewiele czasu. Od błogiego wypoczynku przy świątecznym stole w gronie najbliższych dzieli Cię prawdopodobnie spora przepaść. Niekończące się porządki, ubieranie choinki, dekorowanie mieszkania, pakowanie prezentów, przygotowywanie świątecznych potraw – ta lista rzeczy do zrobienia może przyprawić o zawroty głowy. Na szczęście tegoroczne święta możesz spędzić inaczej. Po prostu spakuj się i wyjedź. Nie tylko uwolnisz się od męczących przygotowań, ale i oderwiesz się od szarej rzeczywistości. Ponadto Boże Narodzenie w górach pozwoli Ci skupić się na tym, co w okresie świąt powinno być najważniejsze. Mamy na myśli, rzecz jasna, spędzenie czasu z rodziną.

 

Święta w górach – dlaczego Świeradów-Zdrój?

 

Położona w górach miejscowość uzdrowiskowa to wymarzony kierunek na świąteczny urlopŚwierardów-Zdrój ma tę zaletę, że położony jest nieopodal granicy z Niemcami i Czechami. Ze Świeradowa możesz wybrać się do niemieckiego Görlitz albo czeskiego Liberca. Jednak przede wszystkim miejscowość jest idealnym punktem wypadowym do pieszych wycieczek po Górach Izerskich. Wyobraź sobie aktywny wypoczynek w górach w okresie świąt Bożego Narodzenia. Po obfitym świątecznym śniadaniu możesz wybrać się na wędrówkę górskim szlakiem albo na narty.

 

Najbliższy szczyt górski to Izerski Stóg (1107 m n.p.m.). Dostaniesz się na niego, wędrując jednym ze szlaków. Alternatywną opcją jest wjazd Koleją Gondolową. Z góry możesz zjechać 2,5-kilometrową nartostradą. W okolicy działają również mniej wymagające stoki i trasy. Jeśli łakniesz aktywnego wypoczynku w górach to Świeradów-Zdrój będzie odpowiednim kierunkiem świątecznego wyjazdu. Górskie szczyty, całe pokryte śniegiem, rześkie powietrze i specyficzny mikroklimat Świeradowa mogą Cię zachwycić. Ciekawym pomysłem na poobiedni spacer jest wieża Sky Walk. Stosunkowo niedawno otwarta wieża widokowa ze szklanymi tarasami i siatkowymi tunelami, na którą prowadzą spiralne kładki to popularna atrakcja.

 

Położony na Dolnym Śląsku Świeradów-Zdrój jest także doskonałą bazą wypadową do wycieczek po atrakcjach regionu. Należą do nich m.in. położone nieopodal zamki. Będąc w Świeradowie-Zdroju koniecznie zaplanuj zwiedzanie Zamku Czocha w Leśnej. Odrestaurowany na początku ubiegłego wieku jest jednym z najpiękniejszych zamków na Dolnym Śląsku.

 

Święta w górach z rodziną w Świeradowie-Zdroju

 

Zrób niespodziankę swojej rodzinie na najbliższe święta Bożego Narodzenia – zarezerwuj wypoczynek w górach. Daj szansę sobie i swojej rodzinie na oderwanie się od codzienności i odpoczynek w malowniczych Górach Izerskich. W Świeradowie-Zdroju działa blisko 50 obiektów noclegowych, zatem jest z czego wybierać. Liczne hotele, pensjonaty i apartamenty Świeradów-Zdrój kuszą gości rozmaitymi atrakcjami, również w sezonie świątecznym. Miejsca te odpowiednie są dla rodzin z dziećmi oraz podróżujących w towarzystwie zwierząt.

 

Dla kogo apartamenty Świeradów-Zdrój? Rekomendujemy nocleg w apartamentach wszystkim tym, którzy cenią sobie komfort i prywatność. Planując święta w górach, nie zapomnij o budżecie, ze szczególnym uwzględnieniem tego na Świeradów-Zdrój noclegi. Spokojne uzdrowiskowe miasteczko w górach powinno spodobać się rodzinom z dziećmi, seniorom oraz miłośnikom białego szaleństwa. Świeradów-Zdrój noclegi to kilkadziesiąt lokalizacji, o różnym standardzie, z wyżywieniem lub bez. Święta i Sylwester już lada chwila, więc nie zwlekaj z rezerwacją pobytu! Święta w górach mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli masz dość rutyny i kochasz polskie góry.