Skatepark Podczele – otwarcie wiosną 2023!

Atrakcja

Na wieść o budowie i planowanym otwarciu Skatepark Podczele czekali wszyscy mieszkańcy kołobrzeskiego osiedla. Z pewnością zachwyca się lokalna młodzież. Wiemy już, że wiosną 2023 na mapie Podczela pojawi się kolejne miejsce do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dlatego fani sportów ekstremalnych mogą powoli szykować sprzęt. Obiekt ma być gotowy w maju przyszłego roku. Gdzie będzie więc zlokalizowany Skatepark Podczele? Jak będzie wyposażony? O tym przeczytacie w dalszej części naszego wpisu.

 

Skatepark Podczele – historia

 

Skąd w ogóle wziął się pomysł na budowę skateparku w kołobrzeskim Podczelu? Projekt budowy skateparku w tej części kurortu mieszkańcy zgłosili do ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Na projekt zagłosowało 842 kołobrzeżan. Aby obiekt mógł powstać, konieczna była zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jesienią miasto ogłosiło przetarg na budowę Skateparku Podczele. Oferty można było składać do 20 października 2022. W rezultacie, do kołobrzeskiego magistratu, wpłynęły dwie oferty, opiewające na podobne kwoty – 665 i 697 tysięcy złotych. Każda z nich była wyższa niż założona na ten cel kwota w budżecie miasta – na Skatepark Podczele zaplanowano pierwotnie kwotę 480 tysięcy złotych. Kto więc wygrał przetarg?

 

Znana lokalizacja i wykonawca

 

Na początku grudnia 2022 roku podpisano z wykonawcą umowę na realizację zadania. Przetarg wygrała firma Bullaiut Amdrzeja Ciuchty z Elbląga, której miasto Kołobrzeg zapłaci 696 180 zł. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca ma 120 dni na realizację inwestycji, licząc od dnia podpisania umowy z miastem. Nowy skatepark powstanie przy ulicy Pińskiej w Kołobrzegu. Będzie to, bez wątpienia, skatepark o najbogatszej infrastrukturze spośród istniejących w Kołobrzegu obiektów tego typu.

 

Skatepark Podczele – wyposażenie

 

Zgodnie z założeniami inwestycja ma obejmować budowę Skateparku Podczele,  ciągów pieszo-jezdnych, instalację oświetlenia, oraz elementów małej architektury. Ze specyfikacji wynika, że skatepark będzie wyposażony w mini rampę dla BMX. Oprócz tego znajdą się tam: quarter pipe, funbox + grindbox wraz z poręczą, poręcz prosta (400x5x35), ławka, bank ramp oraz mini rampa. Wszystkie urządzenia będą wykonane ze sklejki ciemnej laminowanej i wodoodpornej o grubości 18 mm oraz wytrzymałego drewna impregnowanego. Brzmi dobrze, prawda? Nie pozostaje więc nic innego, jak szykować deskorolki i BMX-y na wiosnę 2023!

 

Aktywny urlop nad Bałtykiem

 

Nowy skatepark bez wątpienia spodoba się miejscowym, ale będzie także nie lada gratką dla wszystkich przyjezdnych. W Podczelu nie brakuje miejsc do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z pewnością tamtejsze ścieżki rowerowe, czy psia plaża już robią furorę. Jeśli natomiast planujecie przyjazd do Kołobrzegu wiosną lub jesienią 2023, koniecznie zabierzcie najmłodszych do nowego Skateparku Podczele. Nasze apartamenty w Podczelu czynne są przez cały rok. Wszystkich gości serdecznie zachęcamy do wszelkich form ruchu na zewnątrz, a dzieci i młodzież do odwiedzenia skateparku przy ulicy Pińskiej, który ma być gotowy w maju 2023.

 

Apartamenty w Kołobrzegu na rodzinny pobyt

 

Czy wiesz, że nasze apartamenty w Kołobrzegu przystosowaliśmy do rodzinnych pobytów? Na miejscu mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby poczuć się jak w domu. U nas przygotujesz ulubioną kawę i posiłki dopasowane do indywidualnych preferencji. Zrobisz także pranie, aby nie wracać do domu z walizkami pełnymi znoszonych ubrań. Latem wybierzesz się na plażę w pobliżu apartamentów w Podczelu, a przez cały rok zwiedzisz lokalne zabytki i skorzystasz z rodzinnych atrakcji.

 

On Holiday Apartamenty w Podczelu

 

W dzielnicy Podczele posiadamy mieszkania do wynajęcia nad morzem na osiedlach Feniks Koło Brzegu. W każdym z nich czekają na gości 4 miejsca noclegowe. Do dyspozycji są przestronny parking i wygodna winda. Jeszcze przed przybyciem możesz u nas zarezerwować wypożyczenie rowerów, którymi wraz z rodziną zwiedzicie okolicę. Już w maju 2023 będziecie mogli zabrać młodzież i dzieci do budującego się w naszej okolicy Skateparku Podczele.