Pierwszy Dzień Wiosny – spędź go w Kołobrzegu!

Atrakcja

Początek lutego to ten moment, kiedy większość z nas może śmiało przyznać – mamy już trochę dość zimy. Zwłaszcza jeśli krajobraz za oknem nie wygląda jak ten ze świątecznych kartek. Temperatury są raczej jesienne, a śnieg, który sporadycznie się pojawia, po chwili znika. Powoli zaczynamy odliczać tygodnie i dni do nadejścia wiosny. Pierwszy Dzień Wiosny przypada na niedzielę, 20 marca. Tak, to już tylko niespełna siedem tygodni. To najlepszy moment na rozpoczęcie przygotowań do sezonu wiosna/lato . Z pewnością, tak samo, jak my, nie możesz się doczekać, aż dni staną się dłuższe, temperatury wyższe, a przyroda powoli zacznie ożywać. Jesteś zmęczony zimą? Zaplanuj wiosenny wyjazd nad polskie morze. Otwórz sezon wiosenny w wyjątkowym stylu.

 

Co czeka Cię nad morzem w Dzień Wiosny ?

 

Założymy się, że Bałtyk kojarzy Ci się przede wszystkim z letnim wypoczynkiemWyjazdy nad morze poza sezonem letnim dopiero zyskują na popularności. Coraz więcej osób przekonuje się, że nad morze warto wybrać się w chłodniejszych miesiącach, a wiosna na polskim wybrzeżu jest szczególnie urokliwa. Trudno oddać cały jej urok słowami – to trzeba po prostu zobaczyć, usłyszeć i poczuć. Budząca się do życia przyroda nad polskim morzem robi niesamowite wrażenie. Powoli zieleniące się trawy, pierwsze pąki na drzewach i krzewach, pojawiające się częściej słońce – to wszystko sprawia, że nabieramy sił i chęci do działania. Nadmorski krajobraz wczesną wiosną codziennie się zmienia. Wiejąca od morza bryza staje się cieplejsza. Dni stają się dłuższe i cieplejsze, a to, bez dwóch zdań, zachęca do wycieczek pieszych i rowerowych.

 

Nie musisz zwlekać z wyjazdem do lata. Kilka dni wczesną wiosną nad morzem napełnią cię energią i optymizmem na długie tygodnie. Będziesz miał niepowtarzalną okazję do tego, aby zastać plaże niezapełnione tłumami i czyste. Nadmorskie miejscowości dopiero zaczną przygotowania do zbliżającego się sezonu. Ceny w obiektach takich jak hotele i apartamenty nad morzem nadal będą o wiele niższe od tych obowiązujących w środku lata. Również kwoty, jakie trzeba będzie wydać na obiad w lokalnych restauracjach, nie przyprawią o zawroty głowy.

 

Zabierz bliskich na weekend nad morzem

 

Wiosną pobyt nad morzem ma wiele zalet. Obserwowanie rozkwitającej przyrody, brak tłumów, wolne miejsca i niższe ceny w hotelach i restauracjach to tylko część z nich, zaplanuj weekend nad morzem. Tak czy inaczej, krótki, chociażby weekendowy wyjazd już na Dzień Wiosny 2022 warto wziąć pod uwagę. Kontakt z naturą niesamowicie relaksuje, pozwala wyciszyć się i zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Wiosna jest dobrym momentem na wyjazd, bo właśnie wtedy w powietrzu zawartość jodu jest wyjątkowo wysoka. Spacery, będące okazją do oddychania świeżym powietrzem i rozruszania się po zimie, możesz odbyć w towarzystwie najbliższych i pupila.

 

Kołobrzeg – gdzie na spacer w Dzień Wiosny ?

 

Początek wiosny to dobry moment na wizytę w obleganym podczas sezonu Kołobrzegu. Tu miejsc do rodzinnych spacerów nie brakuje. Bez dwóch zdań trzeba wybrać się na plażę i molo. W samym mieście jest niemało parków i skwerów, ale miłośnikom przyrody szczególnie polecamy kołobrzeski las – Ekopark Wschodni. Jest to miejsce unikatowe między innymi ze względu na swoje położenie. Z jednej strony otoczone jest bowiem morzem, z drugiej natomiast torfowiskami i bagnami. Miejsce to powstało w celu ochrony unikatowej flory i fauny.

 

W Ekoparku Wschodnim żyje ponad 80 różnych gatunków ptaków. Cały obszar kołobrzeskiego lasu obejmuje 381 hektarów dzikiej przyrody, która wczesną wiosną zaczyna tętnić życiem. Ptaki wiją gniazda, trawy i drzewa powoli rozkwitają zielenią. Jeśli cenisz sobie kontakt z naturą, wycieczka do Ekoparku Wschodniego powinna być numerem jeden na Twojej liście do zobaczenia w Kołobrzegu. Spacer wśród starych drzew, w akompaniamencie szumu morza i śpiewu ptaków, będzie idealnym pomysłem na pierwszy Dzień Wiosny .

 

Zaplanuj z nami wiosenny pobyt w Kołobrzegu

 

Samo planowanie wiosennego wyjazdu w środku zimy może być ekscytujące, nie mówiąc już o pobycie w nadmorskiej miejscowości. W pierwszej kolejności warto znaleźć nocleg Kołobrzeg, który spełni Twoje oczekiwania – najlepiej blisko morza. Tak się składa, że nasze apartamenty w Kołobrzegu zlokalizowane są w pieszej odległości od plaż. Spacerem można wybrać się również do Ekoparku Wschodniego. Ugościmy Cię w trakcie weekendowego lub dłuższego pobytu. Cicha okolica jest gwarantem udanego wypoczynku w gronie najbliższych. Nowoczesne i komfortowe wnętrza On Holiday apartamenty w Kołobrzegu przystosowane są do pobytów rodzin z dziećmi. Mile widziane są u nas także zwierzęta. Planując pobyt nad morzem, nie zapomnij o On Holiday apartamenty! Czekamy na Ciebie cały rok, gotowi zapewnić komfortowy nocleg Kołobrzeg w trakcie prywatnego, jak i służbowego wyjazdu.