Ferie zimowe w malowniczym Świeradowie-Zdroju

Atrakcja

Ferie zimowe już lada chwila. Początek stycznia to idealny moment na zaplanowanie rodzinnego wyjazdu. W tym roku uczniowie z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego rozpoczną ferie już 17 stycznia. Dla uczniów z Podlasia oraz Warmii i Mazur zimowa przerwa rozpocznie się tydzień później. W ostatnim dniu stycznia ferie rozpoczną uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Najpóźniej zimowa przerwa zacznie się natomiast w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Tak czy inaczej, do ferii zimowych pozostało najwyżej kilka tygodni. Jeśli chcesz zacząć ten rok od udanego wypoczynku z rodziną, zaplanuj wyjazd już teraz.

 

Ferie zimowe– gdzie się wybrać?

 

Dla wielu osób ferie zimowe są pretekstem do zagranicznych wyjazdów. Złaknieni wysokich temperatur i słońca wybierają na swój cel egzotyczne kierunki. Inni natomiast nie wyobrażają sobie ferii bez pobytu w górach. Zwłaszcza zapaleni narciarze chętnie spędzą ferie zimowe polskich górach. Zapierające dech w piersi widoki są bez wątpienia domeną górskich szlaków zimąWypoczynek w górach jest odpowiednią formą spędzenia wolnych dwóch tygodni dla całej rodziny. Polskie góry są godnym kierunkiem rodzinnej wyprawy, zwłaszcza jeśli lubisz aktywne spędzanie czasu. Jeśli Tatry są dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem, a Bieszczady znasz od podszewki, warto rozważyć wycieczkę w Góry Izerskie. Ich sercem jest malowniczo położona miejscowość uzdrowiskowa – Świeradów-Zdrój. Miasteczko położone jest w pobliżu czeskiej granicy.

 

Wypoczynek w górach dla całej rodziny

 

Perspektywą wyjazdu w góry będą zachwyceni zarówno dorośli, jak i dzieci. Dlaczego warto w ferie zimowe wybrać właśnie Góry Izerskie? Po pierwsze, położone w paśmie Sudetów Zachodnich Góry Izerskie składają się z niskich gór o przeważnie łagodnych wierzchowinach. Stanowią zatem idealny teren do turystyki pieszej, nawet dla najmłodszych. Po drugie, pobyt w Górach Izerskich, będzie nie lada gratką dla fanów narciarstwa i narciarstwa biegowego. Najmłodsi i ich rodzice znajdą tu także tory saneczkowe. Ponadto u podnóży Gór Izerskich znajduje się malownicze miasteczko, będące świetną bazą wypadową do wycieczek po Dolnym Śląsku oraz za czeską granicę.

 

Ferie zimowe w Świeradowie-Zdroju

 

Jeśli liczysz na białą zimę to Świeradów-Zdrój, jako polski biegun zimna, na pewno Cię nie rozczaruje. W Górach Izerskich śnieg utrzymuje się przez długie miesiące. Miejscowość ma wiele do zaoferowania dzieciom i dorosłym. Jedną z głównych atrakcji jest czynna przez cały rok kolej gondolowa. Trasa kolei obejmuje ponad 2 kilometry, a podróż w jedną stronę trwa 8 minut. Koleją gondolową dostaniesz się na wysokość schroniska na Stogu Izerskim. Sprzed schroniska możesz podziwiać niezwykłą panoramę Gór Izerskich i Świeradowa-Zdroju. W schronisku znajduje się 50 miejsc noclegowych.

 

Kolejnym schroniskiem górskim w pobliżu Świeradowa jest Chatka Górzystów, do której z miasta można dostać się, wędrując niebieskim szlakiem. Do dyspozycji gości jest 40 miejsc noclegowych. Nie masz ochoty na dalekie wycieczki? W obrębie Świeradowa znajduje się aż 5 wież widokowych, z których podziwiać możesz urokliwą okolicę. Niedawno otwarta wieża na górze Młynicy dostępna jest już dla zwiedzających. Na uwagę zasługuje także największa wieża widokowa w Polsce – Sky Walk. Konstrukcja ma wysokość 65 metrów, a z jej górnego tarasu można podziwiać niezapomniane widoki.

 

Ferie zimowe w górach – jak się przygotować?

 

Jeśli chcesz spędzić udany urlop w górach, w pierwszej kolejności znajdź komfortowe noclegi w Świeradowie-Zdroju. Po całym dniu, wypełnionym zimowymi aktywnościami, warto odpocząć w zaciszu przestronnego, nowoczesnego apartamentu. Planując wyjazd w góry, spakuj ciepłą, najlepiej termoaktywną, odzież oraz odpowiednie obuwie. Początek roku to idealny czas na ewentualne zakupy zimowej odzieży – aktualnie trwają wyprzedaże. Zabierz ze sobą także sprzęt fotograficzny lub przynajmniej telefon z dobrym aparatem – wypoczynek w górach warto uwiecznić na zdjęciach.

 

Noclegi w Świeradowie-Zdroju

 

Ferie zimowe już lada chwila. Przygotuj się na moc ekscytujących wrażeń w otoczeniu pokrytych śniegiem górskich szczytów. Zarezerwuj swój pobyt w Górach Izerskich już teraz. Na Ciebie i Twoją rodzinę czekają komfortowe apartamenty w Świeradowie-Zdroju. Zaznasz tam przyjemnego odpoczynku po aktywnościach na szlaku. Spędź ferie zimowe w Świeradowie-Zdroju.