Ferie zimowe nad morzem – dobry czy zły pomysł?

Atrakcja

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Czekamy na nie wszyscy, ale szczególnie niecierpliwi są, bez dwóch zdań, najmłodsi. Uczniowie odliczają dosłownie każdy dzień do rozpoczęcia ferii. Dwa tygodnie bez szkoły to dla nich nie lada gratka. Ferie zimowe  są wyczekiwane szczególnie, z uwagi na trwającą od niemal 2 lat pandemię. Dzieci, w obliczu tej trudnej sytuacji, również potrzebują prawdziwego wytchnienia. Najlepiej, z dala od ekranów tabletów i smartfonów. Ferie zwykle kojarzymy z wypoczynkiem w górach, ale warto wziąć pod uwagę również inne opcje. Jedną z nich są ferie zimowe nad morzem. To połączenie wydaje się zaskakujące. Być może jednak warto się przełamać i spróbować czegoś nowego.

 

Dlaczego ferie zimowe nad morzem?

 

Istnieje przynajmniej kilka argumentów przemawiających za wypoczynkiem nad morzem w trakcie ferie zimowe. Po pierwsze, bez wątpienia warto od czasu do czasu odejść od utartych schematów i spróbować czegoś nowego. Gwarantujemy, że będzie to odświeżające doświadczenie. Po drugie, w trakcie ferii ośrodki wypoczynkowe w górach są przeważnie zatłoczone. W aktualnej sytuacji lepiej unikać tego rodzaju miejsc. Nad morzem w sezonie zimowym jest zdecydowanie spokojniej. Po trzecie, nadmorska sceneria w środku zimy jest wyjątkowo urzekająca. Warto chociaż raz wybrać się na wypoczynek nad Bałtykiem w trakcie chłodniejszych miesięcy, aby móc podziwiać ją na własne oczy. I wreszcie argument, który przekona prawdopodobnie wielu sceptyków – zimą nad morzem jest o wiele taniej, niż w trakcie sezonu. Niższe ceny obowiązują zarówno w hotelach jak i innych miejscach oferujących noclegi w Kołobrzegu, ale także o restauracjach.

Ferie zimowe nad morzem dla całej rodziny

 

Wyjazd nad morze zimą jest ciekawą alternatywą dla rodzin z dziećmi, które chcą spędzić ferie zimowe z dala od tłumów. Nic tak bardzo nie scala relacji, jak czas spędzany wspólnie na rozmaitych aktywnościach. A atrakcji nad morzem nie brakuje, również poza sezonem. Przede wszystkim, głównie ze względu na czyste powietrze, warto postawić na rodzinne spacery. W cieplejsze, suche dni, można wybrać się na rowery, a kiedy jest śnieżnie – na kulig. Każdą wspólnie spędzoną chwilę warto uwiecznić na fotografiach, dlatego nie zapomnijcie o zabraniu ze sobą odpowiedniego sprzętu. W przypadku dłuższych wypraw, pieszych i rowerowych, dobrze jest pamiętać o ciepłej herbacie na drogę. Spacery to za mało? Dalej znajdziecie pomysły na ciekawe aktywności nad morzem dla całej rodziny.

 

Co robić w trakcie ferii zimowych nad morzem?

 

Oczywiście, wszystko zależy od wybranej nadmorskiej miejscowości. Jeśli zamierzacie odwiedzić Kołobrzeg, to najmłodsi na pewno ucieszą się z wizyty w jednej z najpopularniejszych zadaszonych atrakcji. Mowa tu oczywiście o Ukrytej Krainie. Świetna zabawa, sprytnie połączona z nauką, to domena tego magicznego miejsca. Ta atrakcja zlokalizowana jest w pobliżu Portu Pasażerskiego w Kołobrzegu. Można zatem połączyć wizytę w Ukrytej Krainie ze zwiedzaniem miejscowych portów, a nawet rejsem statkiem. Rejsy wycieczkowe również funkcjonują przez cały rok.

 

trakcie zimowego pobytu w Kołobrzegu na pewno warto odwiedzić miejscowe muzea. Szczególnie polecamy nowoczesne Muzeum Oręża, z ciekawą wystawą pojazdów militarnych. Nieco mniejszą, ale nie mniej interesującą atrakcją jest Muzeum 6D Maszoperia. Muzeum jest w pełni interaktywne, można dotykać znajdujące się w nim eksponaty. Jest to jedno z tych miejsc, które zmienia stereotypowe postrzeganie muzeów. Ostatnim na naszej liście jest Miasto Myszy, czyli niezwykła wystawa, na której można obserwować aż 500 małych gryzoni.

 

Ferie zimowe w Kołobrzegu

 

Ferie zimowe nad morzem mają wiele zalet. Jest nieporównywalnie taniej i mniej tłoczno niż w trakcie cieplejszych miesięcy. Zimą nad morzem można zwiedzić ciekawe muzea, wybrać się na długi spacer wzdłuż wybrzeża lub poszukać bursztynów na plaży. Możliwości jest naprawdę wiele i to w różnych przedziałach cenowych. Zaskocz swoich najbliższych i ferie zimowe spędźcie nad Bałtykiem, na przykład w Kołobrzegu. Miasto zaskakuje licznymi atrakcjami, z których można korzystać przez cały rok.

 

Noclegi w Kołobrzegu dla rodzin z dziećmi

 

Planując wyjazd na ferie zimowe, w pierwszej kolejności zarezerwujcie apartamenty nad morzem. W naszym portfolio znajdziecie apartamenty z licznymi udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. Gwarantujemy, że po aktywnym dniu z chęcią wrócicie do komfortowych wnętrz On Holiday apartamenty nad morzem. Dodatkowo możecie u nas zapłacić za pomocą bonu turystycznego. Rezerwacji można dokonać bezpośrednio, na naszej stronie, telefonicznie oraz przez jeden z portali bookingowych. Zapraszamy!