Co w Kołobrzegu wydarzy się w wakacje 2022?

Atrakcja

Planujecie wakacyjny pobyt w Kołobrzegu? Miejmy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać plażowaniu oraz pieszym i rowerowym wędrówkom. Tymczasem dodatkowo dobrze jest mieć plan na aktywności w razie pogorszenia się pogody. Warto wiedzieć, co w Kołobrzegu będzie działo się w lipcu i sierpniu tego roku. Zaplanowano liczne bezpłatne i biletowane wydarzenia kulturalne, które będą stanowić świetne urozmaicenie wakacyjnych aktywności. Koniecznie zobaczcie, na jakie koncerty i występy kabaretowe możecie się wybrać w trakcie tegorocznego urlopu nad Bałtykiem. Zapewniamy – jest w  czym wybierać. Bilety na koncerty i wydarzenia kabaretowe wyprzedają się jak świeże bułeczki, dlatego warto zarezerwować je z odpowiednim wyprzedzeniem, podobnie zresztą jak nocleg Kołobrzeg.

 

Co w Kołobrzegu – koncerty biletowane

 

Najbliższe wakacje obfitować będą w wydarzenia muzyczne. Nie lada gratką dla fanów polskiej muzyki będzie występ obchodzącej 40-lecie działalności, bluesowej grupy Dżem. Artystów, znanych z hitów takich jak Whisky, Sen o Victorii, czy Wehikuł Czasu, będzie można zobaczyć na żywo w niedzielę, 24 lipca oraz dwa tygodnie później, w niedzielę, 7 sierpnia. Start obydwu imprez zaplanowany jest na godzinę 20:00. Bilet wstępu kosztuje 90 zł.

 

W kołobrzeskim amfiteatrze wystąpi także rockowa grupa Lady Pank. Zespół, który jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 40 lat, da koncert w sobotę, 16 lipca. Będzie to znakomita okazja do tego, aby na żywo posłuchać hitów takich jak Kryzysowa Narzeczona, Tacy Sami, czy Mała Lady Pank. Ceny biletów zaczynają się od 90 zł.

 

W piątek, 28 lipca, na scenie kołobrzeskiego amfiteatru, wystąpi wreszcie jeden z najważniejszych, polskich zespołów rockowych – T.Love. Na żywo usłyszeć będzie można kultowe już utwory grupy, ale i kawałki z najnowszej płyty ”Hau!Hau!”. W tym przypadku ceny biletów także zaczynają się od 90 zł.

 

Do Kołobrzegu zawita również Cleo. Wokalistka i autorka tekstów wystąpi na scenie kołobrzeskiego amfiteatru w czwartek, 7 lipca oraz piątek, 5 sierpnia, a start wydarzeń przewidziany jest na godzinę 20:00. Wstęp jest płatny, a ceny biletów zaczynają się od 50 zł.

 

Tego lata w Kołobrzeskim amfiteatrze dwukrotnie wystąpi istniejący od 1991 roku zespół Boys. Artyści dadzą koncert we wtorek, 13 lipca oraz środę, 27 sierpnia. Cena biletu ulgowego to 30 zł, bilet normalny to koszt 50 zł.

 

Warto zaznaczyć, że to nie wszystkie występy artystów estrady, przewidziane na lato 2022. W Kołobrzegu wystąpią dodatkowo między innymi zespół IRA, Zenek Martyniuk, Anna Wyszkoni, Mrozu oraz Eleni wraz z zespołem.

 

Co w Kołobrzegu – występy kabaretowe

 

Niezależnie od pogody na zewnątrz, dobrze jest dbać o pogodę ducha. Uśmiech na twarzy w trakcie urlopu nad morzem jest szczególnie pożądany. Sezon kabaretowy w Kołobrzegu zapowiada się w tym roku znakomicie. 6 i 19 lipca w kołobrzeskim amfiteatrze wystąpi Kabaret Nowaki. Cena biletu ulgowego to 50 zł, natomiast bilet normalny kosztuje 80 zł. 8 lipca, na tej samej scenie, zobaczymy kabaret Hrabi. Ceny biletów na występ zaczynają się od 90 zł. 23 lipca w Kołobrzegu zobaczymy na żywo Kabaret Moralnego Niepokoju, natomiast 26 lipca – Kabaret Skeczów Męczących. Kabaretowy lipiec zamknie się występem Kabaretu Smile, który zaplanowano na piątek, 29 lipca. W sierpniu 2022 w Kołobrzegu wystąpią Kabaret Młodych Panów i Kabaret Neonówka.

 

Sunrise Festival 2022

 

W tym roku Sunrise Festival obchodził będzie 18-ste urodziny. W ciągu zaledwie trzech dni na płycie lotniska w Podczelu wystąpi blisko 50 artystów muzyki elektronicznej. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 21 lipca i zakończy w poniedziałek, 25 lipca. Na scenie zobaczymy takich wykonawców jak: Marshmello, Faithless, David Guetta, czy Fatboy Slim. Do imprezy pozostało jedynie kilka tygodni, więc to najwyższa pora, aby dobrze się przygotować i zarezerwować nocleg Kołobrzeg na kilkudniowy pobyt pod koniec lipca.

 

Alejka Kolekcjonerska w Kołobrzegu

 

Lubicie nietuzinkowe upominki? W tym roku Kołobrzeg obchodzi XX-lecie działalności Kołobrzeskiego Klubu Kolekcjonera. Codziennie, w godzinach od 10 do 18, od wczesnej wiosny, aż do schyłku lata, na Skwerze Pionierów otwierane są wystawy ze zbiorami miejscowych kolekcjonerów. Nabyć tam można stare figurki i rzeźby, biżuterię, zabytkowe monety oraz wiele innych przedmiotów z duszą.

 

Jak spędzać czas nad morzem i gdzie nocować?

 

Podsumowując, kalendarz letnich imprez w Kołobrzegu jest pełen niewątpliwie ciekawych propozycji. Za darmo możecie obejrzeć występy teatralne na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury oraz posłuchać Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej. Jeśli chodzi o wydarzenia płatne, do wyboru jest mnóstwo koncertów i występów kabaretowych. Rezerwując apartamenty nad morzem, postawcie na lokalizację znajdującą się w pobliżu atrakcji, z których chcecie skorzystać. Przykładowo, jeśli planujecie udział w Sunrise Festival 2022, zarezerwujcie nasze apartamenty nad morzem w dzielnicy Podczele. To już ostatni dzwonek, aby bezstresowo zarezerwować Kołobrzeg noclegi na wakacje 2022. Teraz kiedy już wicie, co w Kołobrzegu będzie działo się w najbliższe lato, wybierzcie Kołobrzeg noclegi w komfortowych, nowoczesnych apartamentach On Holiday!