Kołobrzeg – solne miasto o intrygującej historii

Atrakcja

Kołobrzeg jest czwartym pod względem wielkości miastem w województwie zachodniopomorskim. Odgrywa ważną rolę, jako węzeł komunikacyjny. To tutaj Parsenta wpływa do Bałtyku. Z miejscowości można poprzez morskie przejście graniczne dotrzeć do Niemiec. Ponadto mieści się tu także zespół portów: handlowy, polskiej żeglugi bałtyckiej, pasażerski, rybacki oraz jachtowy.

 

Kołobrzeg – „Miasto solne”

 

W VII w.n.e. w północnej części Wyspy Solnej powstała osada, której mieszkańcy zajmowali się ważeniem soli. To wydarzenie dało początki miasta Kołobrzeg. Salsa Cholbergiensis, bo tak właśnie brzmiała pierwotna nazwa osady, szybko zaczęła cieszyć się ogromną sławą. Już w 1000 roku papież Sylwester II ustanowił w Kołobrzegu biskupstwo, które dotychczas znajdowało się jeszcze w Krakowie i Wrocławiu. Jednak niespełna kilka lat później upadło ono w wyniku reakcji pogańskiej. W roku 1107 Bolesławowi III Krzywoustemu ponownie udało się przywrócić ziemię do Polski.

 

 Prężny rozwój Kołobrzegu

 

Kołobrzeg przez kolejne stulecie tętnił życiem, a na całym jego obszarze wrzało od pracy. Miasto nadal szczycił się produkcją soli, a także bogacił się dzięki połowom śledzi. Miał także przywilej wybijania własnej monety. Ludność słowiańska była natomiast mocno ograniczone prawa w handlu i rzemiosła oraz w zakresie zajmowania wysokich stanowisk i wykonywania niektórych zawodów. W XVI w. W czasie trwania tego stulecia całe pomoże, w tym także i mieszczanie z Kołobrzegu przyjęli nauczanie Marcina Lutra.

 

 Trudne lata historii

 

W takcie wojny 30-letniej Kołobrzeg uległ niemal całkowitemu zniszczeniu. Rozpoczął się czas panowania Brandenburgii zwanej później Prusami i Niemcami. W 1653 roku miasto zostało przekształcone w twierdzę „Festung Kolberg”, która na pewien okres pozwoliła nieco pozbierać się z ruin, jednak szybko zostało ponownie dotknięte szkodą w wyniku wojny 7-letniej.

 

 Jak Kołobrzeg stanął na nogi?

 

To jedynie część historii tego pięknego nadmorskiego miasta. Od Ciebie zależy, czy zechcesz ją poznać całą i dowiedzieć się, jak potoczyły się losy miejscowości i jej mieszkańców. A także czy wolisz sięgnąć do źródeł internetowych, czy może osobiście zetknąć się z historią, odwiedzając Kołobrzeg, jego zabytki i ośrodki nauki oraz kultury. Szczególnie polecamy spacer po starówce, która do dziś zachowała średniowieczny klimat. A także zachęcamy do odwiedzenia muzeów takich jak: Muzeum Miasta KołobrzegMuzeum Oręża Polskiego czy Patria Colbergensis w ratuszu. To jednak nieliczne z wielu miejsc, które przybliżą Ci to, co zapisało się na kartach dziejów. Możemy, więc śmiało obiecać, że jeden dzień na zwiedzenie wszystkiego z pewnością nie wystarczy.

 

 Decydując się na nocleg w Kołobrzegu wybierz  On Holiday Apartamenty w Kołobrzegu

 

W związku z licznymi atrakcjami, a także przede wszystkim nadmorskim klimatem, który może wciągnąć na dłużej, nie zapomnij o rezerwacji noclegu w Kołobrzegu. Jeśli pragniesz przeżyć niezapomnianą przygodę, odpocząć od zgiełku i ludzi, wybierz nocleg w On Holiday Apartamenty w Kołobrzegu. To rewelacyjne miejsce, do którego po całym, aktywnie spędzonym dniu powrócisz do prywatnej strefy komfortu. Nie musisz narażać się na kontakt z obcymi, wchodzić w interakcję z pracownikiem recepcji, ani siedzieć w ciasnym pokoju, do którego zaprowadzą Cię setki schodów.

 

 Zrelaksuj się nie tylko nad morzem, ale również w swoim apartamencie w Kołobrzegu

 

U nas możesz czuć się jak we własnym domu. Decydując się na apartament w Kołobrzegu, zagwarantujemy Ci salon i oddzielną sypialnię z pojemną szafą, w pełni wyposażoną kuchnią i komfortową łazienką. Na parkingu bez obaw możesz zostawić swój samochód, a na piętro wjechać windą. Wiemy, że Kołobrzeg jest popularny wśród turystów, a zatem bywa zatłoczony. Pozostawiamy, więc do Twojej dyspozycji dużą przestrzeń, a także basen i atrakcje dla Ciebie oraz Twojej rodziny na zewnątrz budynku. W On Holiday Apartamenty w Kołobrzegu odpoczniesz, zrelaksujesz się i odetchniesz pełną piersią.