współpraca
Home
zadzwoń
Zadzwoń
rezerwuj
Rezerwuj

Kołobrzeg noclegi

Kołobrzeg noclegi
Kołobrzeg noclegi

Kołobrzeg noclegi na wakacje z rodziną i znajomymi

Wakacyjne wyjazdy planujemy zwykle na kilka miesięcy do przodu. Entuzjaści wypoczynku nad polskim morzem mają swoje ulubione kierunki, do których regularnie wracają. Bez wątpienia należy do nich Kołobrzeg – nadmorska miejscowość uzdrowiskowa, położna w województwie zachodnio-pomorskim. Kołobrzeg noclegi rezerwowane są już wczesną wiosną. W ostatniej chwili przeważnie trudno znaleźć dobry hotel czy apartamenty nad morzem. Zwłaszcza jeśli podróżujemy większą grupą. Dlatego do planowania wakacji najlepiej podejść spokojnie, na długo przed sezonem. Początek maja to idealny moment na planowanie wyjazdu z rodziną lub znajomymi. Zacznijmy od powodów, dla których w wakacje 2022 warto wybrać właśnie Kołobrzeg, a następnie sprawdźmy, gdzie zarezerwować nocleg Kołobrzeg.

Kołobrzeg, czyli najczystsze plaże

W trakcie lata bez dwóch zdań trzeba wybrać się na kołobrzeską plażę. Warto wiedzieć, że tamtejsza Plaża Zachodnia może pochwalić się wyróżnieniem, jakim jest Błękitna Flaga. Certyfikat ten jest przyznawany plażom i marinom, które działają zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pod uwagę brane są jakość wody, porządek i czystość w obrębie i okolicy kąpieliska, bezpieczeństwo i dostępność, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Wyróżnieniem mogą się również pochwalić Marina Solna w Kołobrzegu oraz Kąpielisko Morskie Kołobrzeg Wschód „Bałtyk”, zlokalizowane w okolicy osiedla Kołobrzeg Podczele. W sezonie letnim na plaży można wypożyczyć leżaki oraz sprzęty wodne. Nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych – co roku otwierane są tam strefy zabaw z trampolinami i dmuchanymi zjeżdżalniami.

Zielona strona Kołobrzegu

W przerwie od opalania się i pluskania w wodzie, warto wybrać się na spacer po okolicy. Ulubionym miejscem na przechadzki, zarówno wśród miejscowych, jak i turystów, jest kołobrzeska promenada nadmorska. Ulokowane wzdłuż niej lokale gastronomiczne i sklepy z pamiątkami przyciągają rzesze spacerowiczów. Świetnym miejscem na rodzinne spacery jest także, pełniący funkcję uzdrowiskową, Park im. Stefana Żeromskiego. W parku znajduje się Pomnik Zaślubin Z Morzem, a także muszla koncertowa, gdzie w sezonie letnim odbywają się koncerty i występy na żywo. Park posiada świetną infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów. Aktywni mogą tam poćwiczyć w siłowni na świeżym powietrzu lub pobiegać, również w towarzystwie czworonoga. Park jest dość rozległy, prowadzi od portu do wybrzeża.

Idealnym kierunkiem dłuższej wędrówki pieszej lub przejażdżki rowerowej będzie natomiast Ekopark Wschodni. Jest to las, przylegający do północno-wschodniej granicy Kołobrzegu, gdzie skupiona jest roślinność odporna na zasolenie. Od wschodu park graniczy z dzielnicą Kołobrzeg Podczele. Teren Ekoparku Wschodniego to mokradła, torfowiska oraz stare drzewa, powyginane w fantazyjne kształty. Po parku można poruszać się pieszo lub na rowerze, a na turystów czekają punkty odpoczynku.

Kołobrzeg noclegi dla miłośników architektury

Kołobrzeg zachęca nie tylko pięknymi plażami i terenami zielonymi, ale także ciekawą architekturą. Będąc w Kołobrzegu, warto zwiedzić, chociażby tamtejszy ratusz. Budynek, który możemy dziś podziwiać, jest już trzecim ratuszem w historii miasta. Został wzniesiony w 1832 roku i jest budowlą w stylu neogotyckim. Na wzniesienie ratusza przeznaczono kwotę około 5-6 milionów złotych. Chociaż nigdy nie pełnił funkcji obronnej, kołobrzeski ratusz ma charakter militarny. W jego podziemiach znajduje się muzeum historii miasta.

Najstarszą budowlą w Kołobrzegu jest tamtejsza katedra, której budowa zaczęła się jeszcze pod koniec XIII wieku i trwała łącznie niemal 100 lat. We wnętrzu katedry można podziwiać cenne zabytki, w postaci obrazów, gotyckiej chrzcielnicy, czy słynnego świecznika siedmioramiennego. Pełna nazwa katedry to Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu.

Kołobrzeg noclegi na rodzinny pobyt

Zdecydowanie warto odwiedzić Kołobrzeg, choćby po to, aby zaznać świeżego powietrza i kąpieli w morzu. Przy okazji pobytu w mieście warto poznać historyczne budowle miasta oraz piękne tereny zielone, idealne na rodzinne spacery. W naszym portfolio znajdziecie apartamenty nad morzem idealne na zakwaterowanie dla kilkuosobowych grup. Nasze obiekty oferujące nocleg Kołobrzeg zlokalizowane są w dzielnicach: Uzdrowiskowej, Podczele, Ogrody i Gorzyszewo. Do dyspozycji naszych gości oddajemy przestronne, nowoczesne wnętrza, gwarantujące udany pobyt wakacyjny. U nas możecie poczuć się jak w domu, a nawet jeszcze lepiej. On Holiday Apartamenty jest ponadto jednym z tych miejsc, gdzie za Kołobrzeg noclegi nadal możecie zapłacić przy pomocy bonu turystycznego.

Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Zarezerwuj
Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Kołobrzeg
Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Świeradów