współpraca
Home
zadzwoń
Zadzwoń
Ruf mich an
rezerwuj
Rezerwuj
Buche es

Atrakcje w Kołobrzegu

Atrakcje w Kołobrzegu
Atrakcje w Kołobrzegu

Atrakcje w Kołobrzegu – co warto zobaczyć? Miasto to cieszy się popularnością przez cały rok, ze względu na swoją bogatą ofertę. Władze miasta skierowały ją zarówno do indywidualnych gości oraz do całych rodzin. Bez trudu znajdziecie ciekawe atrakcje dla dzieci oraz coś dla starszych osób i miłośników historii. W Kołobrzegu każdy znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje w Kołobrzegu dla całych rodzin

W Kołobrzegu bez trudu znajdziecie atrakcje, których oferta skierowana jest dla całych rodzin. Doskonale bawić się tam będą zarówno dzieci oraz ich opiekunowie. Poniżej krótka lista atrakcji z opisami:

 • Muzeum Bursztynu – bursztyn powszechnie uważa się za bałtyckie złoto. Z jego historią oraz bogatą kolekcją bursztynowych ozdób możecie zapoznać się w tym muzeum, które zaspokoi potrzeby również najmłodszych. Będą mogli spróbować przesiewania bursztynu z piasku i nie tylko.
 • Muzeum Figur Woskowych – to popularna atrakcja nie tylko w Kołobrzegu. W miejscu tym możecie zrobić sobie zdjęcia ze swoimi ulubionymi sportowcami lub aktorami, a dzieci ze swoimi bohaterami z bajek. Odwiedziny w Muzeum Figur Woskowych to nie lada atrakcja dla każdego, bez względu na wiek.
 • Miasto Myszy – to miejsce na mapie Kołobrzegu, gdzie możecie zapoznać się ze strukturą społeczności mysiej. Zobaczycie tu jak funkcjonują te zwierzęta w większej społeczności, dlatego warto tu zajść choć na chwilę. Miasto myszy znajdziecie tuż obok latarnii morskiej.
 • Molo w Kołobrzegu – to charakterystyczny punkt na mapie Kołobrzegu. Po spacerze bulwarem, warto zajść na molo i poczuć jego wyjątkowy klimat. Miejsce to spodoba się każdemu, ponieważ pozwala na stworzenie niezapomnianych zdjęć.

Atrakcje w Kołobrzegu dla miłośników historii

 • ORP Fala – to zabytkowy okręt wojenny, który obecnie znajduje się we flocie straży granicznej. Możecie go zwiedzić z przewodnikiem, a wejście na okręt to naprawdę wyjątkowe przeżycie. Obecnie znajdziecie go w kołobrzeskim Skansenie Morskim, ponieważ jest tam zacumowany.
 • Latarnia Morska – latarnia morska strzeże wejścia do Kołobrzeskiego portu i dostrzec możecie ją z daleko. To jedna z najbardziej oryginalnie zaprojektowanych latarni na polskim wybrzeżu, dlatego warto ją odwiedzić.
 • Bastion Panzer – to połączenie historii i mocnych wrażeń. Odwiedziny w bastionie zadowolą nie tylko fanów militariów. Tam możecie skorzystać między innymi z przejażdżki wozami opancerzonymi po tutejszym poligonie. Bezsprzecznie to miejsce dla każdego fana przygody.
 • Bazylika Mariacka – budowa świątyni rozpoczęła się już w 1300 roku, dlatego ten obiekt sakralny przeżył niejedną historię. To jedna z największych tego typu katedr w Polsce z godnymi podziwu zdobieniami sakralnymi. Dodatkowo możecie wjechać na wieżę kościoła, z której rozciąga się przepiękny widok na Kołobrzeg i morze.
 • Muzeum Oręża Polskiego – to muzeum, które znajduje się w centrum miasta i dostępne jest do zwiedzania przez cały rok. Istnieje od 1963 roku i w swoich zbiorach posiada bardzo bogate kolekcje broni. Miejsce to spodoba się nie tylko miłośnikom militariów.

Atrakcje w Kołobrzegu dla dzieci

 • Muzeum 6D – Maszoperia – to kraina czarów i magii, w której każde dziecko poczuje się jak w bajce. Jeżeli jesteście z maluchami na wakacjach w Kołobrzegu to warto tam wstąpić. Wbrew pozorom jest to atrakcja dla całych rodzin, która cieszy się dużym powodzeniem, ponieważ przeżyjecie tam wyjątkową przygodę.
 • Dziki Zachód – miasteczko rozrywki – w pod kołobrzeskim Zieleniewie znajduje się wyjątkowe miejsce, w którym dzieci poczują się jak w Dzikim Zachodzie. Klimat tego miejsca możecie znać z westernów, a masa atrakcji sprawia, że dzieci mogą spędzić tu cały dzień. Miejsce to często wybierane jest na wycieczki, ponieważ dzieci mogą odpocząć od plaży i spędzić czas bardzo kreatywnie.
 • Pomerania Fun Park – to park rozrywki, który położony jest na ponad 30 hektarach. Zdecydowanie to atrakcja na cały dzień, gdzie cała rodzina aktywnie spędzi czas, choć główne atrakcje skierowane są do dzieci. Bezsprzecznie to park, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Zarezerwuj
Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Kołobrzeg
Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Świeradów