Atrakcje w Świeradowie-Zdroju

Zapraszamy do naszych prestiżowych i świetnie zlokalizowanych apartamentów. Świeradów-Zdrój to miasto uzdrowiskowe, które położone jest w malowniczych rejonach województwa dolnośląskiego. To małe miasteczko znajduje się w Sudetach Zachodnich w paśmie Gór Izerskich i jest doskonałym miejscem do aktywnego odpoczynku, zarówno latem i zimą. Miasteczko oferuje również liczne atrakcje dla gości, które przedstawiamy poniżej.

Wieża Sky-Walk – to obiekt, który został otwarty dopiero w czerwcu 2021 roku. Najwyższa wieża widokowa w Polsce, a także druga w Europie to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w okolicach. Sky-Walk ma 65 metrów wysokości, a z jej szczytu możemy podziwiać zapierające dech w piersi widoki takie jak panorama Gór Izerskich, czy też uzdrowiska miejskie. Aby dostać się na szczyt trzeba przejść ścieżkę o długości 850 metrów, na której również znajdują się liczne atrakcje. W drodze powrotnej można skorzystać ze zjeżdżalni, która ma 105 metrów długości.

Atrakcje w Świeradowie-Zdroju
Atrakcje w Świeradowie-Zdroju

Stóg Izerski – to jeden z najwyższych szczytów Gór Izerskich, który znajduje się w pobliżu Świeradowa. To znakomite miejsce do pieszych wędrówek w letnie dni. Turyści mogą skorzystać również z kolei gondolowej na szczyt, a na jego zboczach działają liczne ośrodki narciarskie, które są licznie odwiedzane w sezonie zimowym.

Dom Zdrojowy-Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa – charakterystyczna zabudowa uzdrowiskowa, którą możemy podziwiać w Świeradowie. Budynek w tym kształcie został wybudowany w 1899 roku i należy do najciekawszych zabytków w okolicy. Dom Zdrojowy to obecnie również prężnie działający obiekt noclegowy. Goście mogą skorzystać również z Hali Spacerowej oraz Pijalni Wód Mineralnych w ramach tego kompleksu.

Atrakcje w Świeradowie-Zdroju
Atrakcje w Świeradowie-Zdroju

Park Zdrojowy – malowniczo położony park, który znajduje się w pobliżu Domu Zdrojowego. Park to doskonałe miejsce na spacer o każdej porze dnia i każdej porze roku, a podziwiać w nim możemy tarasy, wille “Marzenie” w stylu szwajcarskim, pomniki oraz popularną szachownicę.

Muzeum Zdrojowe – to miejsce dla miłośników historii oraz obiektów muzealnych. Muzeum przedstawia historię górnictwa uzdrowiskowego i znajduje się w piwnicach Domu Zdrojowego.

Atrakcje w Świeradowie-Zdroju
Atrakcje w Świeradowie-Zdroju

Zajęcznik – szczyt w Wysokim Grzbiecie Gór Izerskich i jednocześnie punkt widokowy, który znajduje się w Świeradowie-Zdroju. Z tego miejsca rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na okolicę, dlatego warto odwiedzić go podczas spaceru po tej górskiej miejscowości.

Smrek – kolejny ze szczytów w Górach Izerskich. Wierzchołek leży niedaleko Świeradowa na granicy polsko-czeskiej. W pobliżu szczytu znajduje się również wieża widokowa, z której możemy podziwiać okolicę.

Atrakcje w Świeradowie-Zdroju
Atrakcje w Świeradowie-Zdroju

Czarci Młyn – to muzeum, które położone jest w Czerniawie-Zdroju, części Świeradowa. Placówka znajduje się w historycznym młynie wodnym, który powstał w 1890 roku.

Czerniawska Kopa – kolejny szczyt w okolicach Świeradowa, który warto zdobyć. Leży tylko 3 kilometry od centrum miasteczka i swobodnie można udać się na niego pieszo. Położony jest na wysokości 776 metrów n.p.m., a w jego pobliżu znajduje się również wieża widokowa.

Atrakcje w Świeradowie-Zdroju

Podziemna trasa turystyczna “Kopalnia św. Jan” w Krobicy – atrakcja ta oddalona jest od Świeradowa o kilka kilometrów, jednak swobodnie można do niej dostać się rowerem lub też autem. To bardzo ciekawa trasa podziemna, która należy do popularniejszych atrakcji tego regionu i przypadnie do gustu każdej osobie, która uwielbia historię i unikalny klimat.

Wodospad Kwisa – kolejna atrakcja Świeradowa. Jest to sztucznie utworzony wodospad, który znajduje się w dolinie rzeki Kwisy. Miejsce to cieszy się popularnością przez cały rok.

Atrakcje w Świeradowie-Zdroju
Atrakcje w Świeradowie-Zdroju
Atrakcje w Świeradowie-Zdroju

Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Zarezerwuj
Apartamenty w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju
Świeradów