Podsumowanie pogody dla Kołobrzegu w sezonie letnim

Prognoza pogody nad polskim morzem – kto jej nie sprawdza przed zakupem wczasów dla rodziny? Wszystkim nam marzy się idealnie błękitne niebo, słońce ogrzewające biały piasek i idealnie ciepła woda. Jednak pogoda nad Bałtykiem bywa kapryśna, dlatego nie możemy być niczego całkowicie pewni. Jedyne, na czym możemy polegać przy planowaniu urlopu, to przygotowane na podstawie wieloletnich obserwacji zestawienia średnich temperatur w ujęciach miesięcznych.

W sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, temperatury powietrza w Kołobrzegu są umiarkowane i zwykle mieszczą się w przedziale od 20 do 25°C, choć podczas upałów mogą wzrosnąć nawet do 30°C. W nocy temperatury są nieco niższe, zwykle spadają do około 15-20°C.

Podobnie jak w całym regionie, w Kołobrzegu występuje duże nasłonecznienie, zwłaszcza w miesiącach letnich. Miasto jest jednym z najbardziej nasłonecznionych miejsc w Polsce, z około 1800 godzinami słońca rocznie.

Wiatr na wybrzeżu jest zmienny, ale zazwyczaj w sezonie letnim prędkość wiatru wynosi od 3 do 5 m/s. Dominują wiatry zachodnie i północno-zachodnie, choć w Kołobrzegu często występują też wiatry morskie, tzw. bryzy.

Pragniesz adrenaliny i aktywności wodnej podczas twojego pobytu nad Bałtykiem? W Kołobrzegu masz możliwość zasmakować w wielu sportach wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing czy surfing. Zanurz się w naszym artykule o rekreacji wodnej w Kołobrzegu, który nie tylko przybliża te ekscytujące dyscypliny, ale także dostarcza istotnych informacji o warunkach atmosferycznych w Kołobrzegu istotnych dla nich.

Średnie temperatury powietrza

Średnia roczna temperatura w Kołobrzegu wynosi około 8 stopni Celsjusza, jest zatem taka sama jak w Warszawie, czy Poznaniu. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, natomiast najzimniejszym styczeń.

Przeciętna temperatura w kwietniu wynosi 6,1 stopnia Celsjusza, przy czym temperatura minimalna w tym miesiącu to zwykle 2,3 stopnia, a maksymalna 10,7 stopnia.

W maju średnia temperatura w Kołobrzegu wynosi 11,5 stopnia, minimalna 6,8 stopnia, a maksymalna 16,6 stopnia.

Przeciętna temperatura w czerwcu to 15 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna na początku sezonu w Kołobrzegu to 10,4 stopnie, natomiast maksymalna to 19,7 stopnia.

W najcieplejszym miesiącu, czyli w lipcu, przeciętna temperatura w Kołobrzegu wynosi 16,5 stopnia, minimalna to 12,3 stopnia, a maksymalna 20,8 stopnia.

W sierpniu jest bardzo podobnie – średnia temperatura wynosi 16,2 stopnia, minimalna 12 stopni, natomiast maksymalna to 21 stopni.

We wrześniu średnia temperatura jest już wyraźnie niższa i wynosi 12,9 stopnia. Minimalna temperatura w ostatnim miesiącu trzeciego kwartału to 9,5 stopnia, zaś maksymalna wynosi 17,3 stopnia.

Responsive Image
Komfort odpoczynku w apartamentach OnHoliday Kołobrzeg

Zapewniamy świetne ceny, doskonałe wyposażenie i bardzo wysokie oceny od gości, nawet 9.8/10 na serwisie booking.com. Zarezerwuj swój nocleg już teraz.

Temperatura wody

Jaka jest średnia temperatura morza w miesiącach letnich?

W czerwcu średnia temperatura wody w Kołobrzegu wynosi 15,2 stopnia Celsjusza.

W lipcu przeciętna temperatura morza to 18,5 stopnia, a w sierpniu wynosi ona 18,7 stopnia.

Opady w Kołobrzegu

Deszcz jest dość częsty w Kołobrzegu, zwłaszcza poza sezonem letnim. Średnie opady roczne wynoszą około 550 mm, przy czym najwyższe w lipcu – średnio 130 mmW sierpniu przeciętna suma opadów w Kołobrzegu to 114 mmJest zatem dość prawdopodobne, że w trakcie pobytu w Kołobrzegu trafisz na deszczowe dni, dlatego nie bez znacznie jest miejsce, w którym rezerwujesz zakwaterowanie. Zarówno Kołobrzeg jak i nasze apartamenty są przygotowane na niepogodę.

Apartamenty Kołobrzeg
Responsive Image